Osudnou se stala dnešní porážka Vítkovic v 31. kole hokejové O2 extraligy s předposledním Kladnem 3:4 pro trenéra Miroslava Fryčera, který po dohodě s vedením klubu u týmu i s asistentem Janem Danečkem skončil. Ostravský klub získal z posledních čtyř utkání jen dva body za výhru v prodloužení nad nováčkem z Ústí nad Labem a propadl se na desáté místo.hokej-slavia-trinec-192x128.jpg

Teprve druhou porážku v sezoně v domácím prostředí si připsala vedoucí Slavia, která podlehla doma Třinci 1:2 po samostatných nájezdech. Náskok týmu Vladimíra Růžičky před druhými Českými Budějovicemi se snížil na pouhé dva body. "Bohužel dnes byla naše produktivita slabší a štěstí nám nepřálo tak, jak bychom si přáli my. Koncovka nám nevyšla a v podstatě jsme rádi za bod," řekl Růžičkův asistent Jiří Kalous.

Ztráta Ústí se prohlubuje

Mountfield vyhrál na ledě posledního Ústí nad Labem 4:2 a z posledních 14 utkání nasbíral 36 bodů. Jihočeši dnes rozhodli 29 vteřin před koncem díky trefě Ondřeje Veselého. Ústí nad Labem sahalo po bodu po gólu Jana Čalouna z 54. minuty, ale zvučná posila ze své branky v druhém utkání za Lvy v sezoně po zranění ramena nemohla mít radost. Slovan už má po plném bodovém zisku Kladna na dně tabulky sedmibodovou ztrátu.

Už desetibodové manko má na vedoucí Slavii třetí Liberec, který dnes podlehl doma Karlovým Varům 3:4 po samostatných nájezdech. Energie se tak dočkala bodů po pětizápasovém půstu a dostala se na pátou pozici o skóre před Spartu.

Bokroš má ještě šanci

Po čtyřech utkáních bez bodů se dočkal Zlín, který zdolal Litvínov 3:1. Kouč Ernest Bokroš tak má ještě šanci plnit nedávnou podmínku vedení a získat do konce roku deset bodů. K naplnění ultimáta ale musí tým RI Okna získat ve třech zápasech ještě sedm. Znojmo slavilo čtvrté vítězství za sebou, když uspělo v prodloužení v Plzni a na výhře 6:5 se podílel čtyřmi asistencemi zkušený centr Jiří Dopita.

Extraliga má před Vánoci ještě na programu kompletní kolo v neděli. Sparta po třech zápasech bez bodu přivítá v netradiční čas v 15:00 Vítkovice, které provizorně vede Mojmír Trličík. Kladno chce přilákat diváky do hlediště na duel s Ústím nad Labem před Štědrým dnem vstupem na stání zdarma a k sezení za deset korun.

Páteční výsledky - 31. kolo:

RI Okna Zlín - Litvínov 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Vítkovice Steel - Geus Okna Kladno 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)

Slovan Ústečtí Lvi - Mountfield České Budějovice 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)

Lasselsberger Plzeň - Znojemští Orli 5:6 v prodl. (1:0, 2:4, 1:1 - 0:1)

Slavia Praha - Oceláři Třinec 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)

Bílí Tygři Liberec - Energie Karlovy Vary 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 3:2 - 0:0)