Český útočník Milan Hejduk přispěl v pátečním utkání NHL dvěma góly k vítězství Colorada 4:3 v prodloužení nad New Yorkem Rangers. Do střelecké listiny se zapsal i obránce Rangers Michal Rozsíval, který je s devíti zásahy nejlépe střílejícím zadákem soutěže.rangers-colorado-nhl-192x12.jpg

Finální přihrávku na brance českého beka si připsal Jaromír Jágr, pro kterého to byla 926. asistence v NHL, čímž se vyrovnal Stanu Mikitovi na 15. místě historické tabulky. Dvě asistence znamenal Martin Straka, ovšem produktivita českých hráčů k vítězství nestačila.

"Mají dobrý tým, o tom nemůže být pochyb. Jsou velmi rychlí a na ledě to vypadalo, jakoby lítali. Dřeli jsme, ale byli jsme o trochu horší," přiznal brankář Rangers Henrik Lundqvist. Přestože hráli hokejisté Colorada bez ofenzivních opor Joea Sakika a Ryana Smythe, dokázali porazit Rangers posedmé za sebou. Ve druhé minutě prodloužení o tom rozhodl Wojtek Wolski.

Eliáš a Špaček hvězdami zápasu

Hokejisté New Jersey otočili na ledě Edmontonu třemi góly v závěrečné třetině vývoj utkání a zvítězili 3:1. Na obratu se gólem a asistencí podílel útočník Patrik Eliáš, který byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Hráči Oilers otevřeli skóre v 15. minutě, kdy se po asistenci Aleše Hemského prosadil obránce Joni Pitkänen. O vedení přišli v poslední třetině v rozmezí 35 sekund, když se trefili Eliáš a Brian Gionta. "Pět třetin jsme nedokázali vstřelit branku a pak se věci velmi rychle změnily," řekl po utkání trenér Devils Brent Sutter, jehož svěřenci dali ziskem dvou bodů zapomenout na předchozí debakl 0:5 ve Vancouveru.

Stejné ocenění jako Eliáš získal i obránce Jaroslav Špaček, který pomohl Buffalu k výhře 3:2 nad Philadelphií dvěma asistencemi. Jednu z jeho nahrávek gólově zužitkoval i Aleš Kotalík.

Zápas měl emotivní náboj pro hráče Philadelphie Daniela Briera a Martina Birona, kteří v minulém ročníku oblékali dres Buffala. "Nezaměřovali jsme se na ně, ale na tým. Jsme teď na vítězné vlně, kterou jsme chtěli prodloužit," uvedl Jochen Hecht, jenž v 58. minutě zlomil nerozhodný stav 2:2 a zasloužil se o páté vítězství Sabres za sebou. Přesně opačně jsou na tom hráči Flyers, kteří prohráli popáté po sobě.

Výborný se vrátil na led

V souboji Columbusu s Los Angeles se střelecky prosadil Jiří Novotný, který po asistenci Jana Hejdy vyrovnal v závěru druhé třetiny na 1:1. O šesté porážce Kings za sebou rozhodl po 37 sekundách poslední části Nikolaj Žerděv, jenž usměrnil střelu obránce Rona Hainseyho z rohu kluziště za záda brankáře Jasona LaBarbery a stanovil konečné skóre 2:1 ve prospěch Blue Jackets. Do útoku Columbusu se po sedmizápasové absenci kvůli nataženým tříslům vrátil David Výborný.

Po téměř dvou měsících vstřelili hráči New Yorku Islanders více než tři branky a na ledě Pittsburghu zvítězili 4:2. Utkání rozhodl v 51. minutě, Blake Comeau, který ve svém pátém startu v NHL dal premiérový gól. U první branky Islanders asistoval Josef Vašíček.

Calgary nenavázalo na sérii šesti výher, které zaznamenalo v uplynulých dvou týdnech na ledě soupeřů, a doma podlehlo Dallasu 2:3 v prodloužení. Hvězdou zápasu byl útočník Mike Ribeiro, který vstřelil dvě branky, včetně té rozhodující.

Statistiky pátečních zápasů:

Columbus - Los Angeles 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 38. NOVOTNÝ (HEJDA), 41. Žerděv - 14. Cammalleri

Buffalo - Philadelphia 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
Branky: 18. Stafford (ŠPAČEK), 45. KOTALÍK (ŠPAČEK), 58. Hecht - 23. J. Carter, 23. Lupul

Pittsburgh - NY Islanders 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Branky: 19. Christensen, 25. J. Staal - 1. Šatan (VAŠÍČEK), 29. Hilbert, 51. Comeau, 52. Hunter

Colorado - NY Rangers 4:3 v prodl. (0:1, 2:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 24. a 28. HEJDUK, 49. Svatoš (HLINKA), 62. Wolski - 14. Shanahan, 29. ROZSÍVAL (JÁGR, STRAKA), 30. M. Staal (STRAKA)

Edmonton - New Jersey 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Branky: 16. Pitkänen (HEMSKÝ) - 45. ELIÁŠ, 46. Gionta (ELIÁŠ), 60. Madden

Calgary - Dallas 2:3 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 25. Tanguay, 37. Lombardi - 3. a 61. Ribeiro, 45. Hagman