Čeští hokejisté do dvaceti let porazili ve svém třetím vysoupení na juniorském mistrovství světa v Pardubicích Slovensko 5:2 a prakticky si zajistili postup do bojů o medaile. Jistotu jim dá předpokládaný večerní úspěch doposud neporažené Kanady nad Švédskem. Dvěma góly se o český úspěch zasloužil útočník Jakub Sklenář.

Český tým vstoupil do zápasu stejně jako do předešlého duelu proti Dánsku aktivně a hned při prvním střídání si elitní formace vedená kapitánem Frolíkem vytvořila několik šancí, navíc si vynutila faul soupeře. Hudáček ve slovenské brance však své spoluhráče podržel a poradil si i ve 4. minutě se střelou Frolíka při českém oslabení. Aktivitou hýřil i Voráček, o první gól se ale postarala dvojice Kuběna - Sklenář. První nahrál zpoza branky, druhý trefil mezeru mezi Hudáčkovými betony.

Šance však měli i Slováci a zejména Čaládi. V desáté minutě si Neuvirth, který dostal v české brance přednost před Kovářem, poradil i s jeho opakovanou dorážkou. Ve 13. minutě ale Čaládiho v dobré pozici fauloval při české přesilovce Kundrátek a rozhodčí nařídili trestné střílení. Marcinko však na Neuvirtha nevyzrál, trefil tyč. Když se poté nepodařilo vyrovnat ze slibných šancí Roháčovi ani Mikušovi, udeřili Češi. Vteřinu před koncem první třetiny prostřelil Hudáčka Frolík.

Na začátku druhé části se Hořavovu mužstvu podařilo využít i přesilovou hru. Na trestné lavici seděl Ďuriš, Voráček se snažil najít před prázdnou brankou Bártka, ale jeden ze slovenských beků hokejkou puk posunul za brankovou čáru a bylo to 3:0. Ve 27. minutě přiblížil Čechy zisku tří bodů a postupu do bojů o medaile Sklenář, který však měl poměrně lehkou úlohu. Ondráčkův samostatný nájezd Hudáček ještě s námahou zastavil, puk se ale odrazil ke Sklenářovi, který bez problémů trefil odkrytou branku.

Domácí reprezentanti v zápase dominovali, a přestože mohl snížit při Frolíkově vyloučení Roháč, mnohem rušněji bylo před Hudáčkem. Do útočného snažení se začali více zapojovat i obránci, což ale pomohlo k brance Slovensku. Ve 39. minutě totiž po jednom z brejků prostřelil Neuvirtha Ďuriš.

I přes tuto komplikaci zápas pokračoval v české režii v poklidu dále. V 52. minutě však rozhodčí nabídli Slovákům 61 vteřin trvající přesilovku pět na tři a ti ji tři vteřiny před návratem prvního potrestaného hráče na led využili. Duel tak získal opět náboj. Vyprodanou ČEZ Arenu ale krátce na to rozjásal dokonce při českém oslabení Látal, který ve spolupráci s Bártkem mazácky zakončil rychlý brejk. Slováky tak stejně jako na předešlých třech šampionátech čeká pravděpodobně boj o záchranu