jagr_civil_usmev_192.jpgTřetího vítězství za sebou dosáhli v zámořské NHL hokejisté New Yorku Rangers, když v nedělním utkání i díky trefě Jaromíra Jágra porazili 4:3 v prodloužení Montreal. Na všech třech brankách Canadiens se podílel Tomáš Plekanec, který jeden gól dal a na dva přihrál. Rozhodující trefu obstaral v druhé minutě nastavení Brendan Shanahan.

V napínavém duelu Rangers nejprve dvakrát vedli, nakonec ale museli v třetí třetině dohánět jednogólové manko. Povedlo se jim to necelých šest minut před koncem základní hrací doby, kdy se před brankou prosadil Chris Drury. V úvodu prodloužení pak pronikl Shanahan za záda obránce Montrealu Romana Hamrlíka, místo zakončení blafákem zvolil už mezi kruhy střelu zápěstím a dokonal obrat.

"Myslel jsem si, že pojedeme dva na jednoho, ale Drury to nechal jen na mně. Cítil jsem Hamrlíka na zádech, proto jsem chtěl zakončit rychle. Vstřelit gól v prodloužení je vždycky úžasný pocit," radoval se Shanahan. "Tušil jsem, kam bude chtít střílet, ale neodhadl jsem, že vypálí tak brzy," poznamenal brankář Canadiens Cristobal Huet.

Kouč Rangers Tom Renney, který musel po "sekyře" v sobotním duelu v Torontu postrádat Petra Průchu, ocenil přístup svých svěřenců. "I když prohráváte, pořád musíte věřit, že to můžete otočit. Vždycky je to o srdíčku a o touze. A dnes jsme do toho opravdu dali všechno," pochvaloval si Renney. "Atmosférou i průběhem připomínal zápas utkání v play off. Byl to skvělý večer," doplnil Chris Drury.