hokej_slavia_liberec_192.jpgHokejisté Liberce vyhráli ve 36. extraligovém kole na ledě pražské Slavie a potvrdili tak, že se jim proti aktuálnímu lídrovi daří. Porazili ho již poosmé za sebou. Dvěma góly se o to zasloužil útočník Petr Šachl. Severočeši přijeli do Prahy bez řady svých opor, protože na marodce jsou stále Zíb, Kočí, Holub, Nedorost, Čermák a Plodek, přesto měli v úvodu zápasu více ze hry.

I díky Hlavačkově vyloučení po 22 vteřinách hry byl brankář Svoboda hned od začátku v permanenci. Tygři však gól dát nedokázali a Slavia je za jejich neefektivitu tvrdě potrestala. V sedmé minutě se dostal do brejku Červenka, překonal Pince a proměnil tak hned první větší příležitost lídra soutěže.

hokej_slavia_liberec2_160x220.jpgNa začátku druhé třetiny měli více ze hry domácí, ale Hruška v dobré pozici netrefil ideálně puk, Holec poté ve 28. minutě pouze trefil levou tyčku. Druhý gól nepřidal ani ve 35. minutě Sup, kterého však v zakončení fauloval Rýgl. I díky tomu bylo rušněji před Pincem, na kterého však v závěru druhého dějství nevyzrál ani osamocený Červenka. Nejaktivnější slavista trefil pouze Pincovu lapačku.

Ve 43. minutě Blatný tečující Jirušovu střelu při dvojnásobné početní výhodě vyrovnal a o necelé čtyři minuty později dostal Tygry do vedení Šachl. Slavii se však poměrně rychle podařilo opět vyrovnat. V momentě, kdy Bednář překonal podruhé Pince, však na ledě ležel obránce Moravec a hosté tak proti gólu protestovali. U rozhodčího Husičky však nepochodili. Podařilo se jim však odpovědět nejlepším možným způsobem. Šachl pohotově dorazil Žabkovu střelu a Severočeši podruhé vedli. Slavia měla jedinečnou šanci vyrovnat při 45 vteřin dlouhé přesilovce pět na tři, ale nepodařilo se jí to. Poprvé v letošní sezoně tak vyšla doma bodově naprázdno.

Hlasy trenérů po utkání:

Jiří Kalous (Slavia Praha): "Neukázali jsme dnes žádnou sílu a soupeř naprosto zaslouženě vyhrál. Většinu utkání měl pod kontrolou a my se z něj musíme velmi poučit. Soupeř nám ukázal, jak se hraje hokej. Liberec na nás umí zahrát a možná se mu proti nám daří. Na druhou stranu bychom měli taková utkání, především doma, zvládnout. Málo jsme chtěli, nehráli jsme dobře, což ale není omluva."

Dušan Gregor (Liberec): "Máme obrovské problémy se sestavou a hodně hráčů nám chybí. O to více si vážím tohoto vítězství, protože Slavia opět ukázala svoji sílu. Dokázali jsme zvládnout nepříznivý stav a mužstvo se nepoložilo. Za dnešní výkon si zaslouží absolutorium a smekám před ním klobouk. Teď potřebujeme pár dní volna, protože na nás jde ještě nějaká viróza. Proto jsem nesmírně rád, že hrajeme až v neděli."