Ve druhém semifinálovém utkání na juniorském mistrovství světa v Pardubicích porazili hokejisté Kanady tým USA 4:1 a posedmé za sebou postoupili na vrcholném turnaji kategorie hráčů do dvaceti let do boje o titul. Nejlepší tým z předešlých tří let bude mít v sobotu večer proti Švédsku šanci rozšířit rekordní sbírku třinácti titulů. Američané se utkají s Ruskem o bronz.

Na turnaji doposud neporažení Američané začali zápas náporem, do první větší šance se ale ve třetí minutě dostal Marchand z Kanady. Gólman Smith však byl připraven. Podobně dopadl po chvíli i Tavares, a tak si hlavní favorit šampionátu musel na svou úvodní branku počkat až do druhé třetiny. Ve 23. minutě překonal Smitha Matthias.

Dalšího gólu se hráči z kolébky hokeje dočkali přesně v polovině duelu, kdy se v přesilové hře prosadil Alzner, který se přesně trefil od modré. Američané se i nadále snažili srovnat krok se svým odvěkým rivalem, brankář Mason však byl pozorný a dobře fungovala i kanadská defenziva. Přidat třetí branku mohl Tavares, ani tentokrát však neuspěl.

Kanaďané se ale znovu dočkali v poslední třetině. To Smith inkasoval opět v oslabení a opět poté, co byli Američané potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě. Navíc o dvacet vteřin později se Kanaďané prosadili znovu a prakticky rozhodli o svém postupu do finále.

Tým USA se ale nevzdal, tlačil se do útoku a nakonec se mu podařilo i snížit. Masona překonal nejproduktivnější hráč turnaje vanRiemsdyk, který se zapsal v pátém zápase popáté mezi střelce. Nic to ale nezměnilo na tom, že Američané prohráli s Kanadou v semifinále stejně jako před rokem.

Výsledek - semifinále:
Kanada - USA 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 23. Matthias (Halischuk), 30. Alzner (Turris, Marchand), 48. Gillies (Sutter, Legein), 48. Marchand (Giroux) - 54. vanRiemsdyk (Carman). Rozhodčí: Larking (Švéd.), Ronn - Kekäläinen (oba Fin.), Gorděnko (Rus.). Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 5621.