Brankář Dominik Hašek vychytal v sobotním utkání NHL hokejistům Detroitu vítězství 3:0 v Dallasu. Čisté konto udržel dvaačtyřicetiletý český brankář v této sezoně podruhé, celkově v kariéře už poosmasedmdesáté. Na Haška v utkání mířilo 22 střel domácích hráčů. Výhru Rudým křídlům zajistily góly Rafalského, Clearyho a Franzéna, který se v poslední minutě trefil do prázdné branky.

Třemi body za gól a dvě asistence se blýskl český útočník Tomáš Plekanec z Montrealu. Další branku domácího mužstva přidal jeho krajan Roman Hamrlík, Canadiens však nakonec podlehli Washingtonu 4:5 v prodloužení.

Plekanec otevřel skóre už v třetí minutě v přesilové hře, v druhé třetině po jeho přihrávce zvýšil Kosticyn. Další desetiminutovka ale patřila hostům, kteří otočili skóre na 3:2. Montreal v třetím dějství dokázal dvakrát vyrovnat. Nejprve se trefil Hamrlík, na další Ovečkinův gól pak odpověděl po Plekancově asistenci Kovaljov. Čeští hráči se tak podíleli na všech brankách Canadiens. Nakonec však dva body získal hostující Washington. V druhé minutě prodloužení rozhodl zápas Green po přihrávce Tomáše Fleischmanna.