V utkání anglické ligy sice Chelsea vyhrála na hřišti Blackburnu 1:0, přišla však o českého brankáře Petra Čecha. Ten si při srážce s útočníkem Santa Cruzem zřejmě poranil kyčel. Po ošetření sice zkusil pokračovat, ale nakonec se nechal v 64. minutě vystřídat. Poprvé v sezoně se tak do branky Chelsea postavil Portugalec Hilário, protože zraněn je i druhý golman Chelsea, Ital Cudicini.

"Vyboxovával jsem ve vápně míč a přitom se srazil se Santa Cruzem. Bohužel mě z boku, i když nechtěně, trefil kolenem do pánve, přesně do místa, kde se přitahují všechny svaly. Je to hodně bolestivé," uvádí Čech na své internetové stránce. Čech půjde na vyšetření s naraženým bokem k doktorovi na Štědrý den. Až po něm bude jasné, jak je zranění vážné.

Chelsea ztrácí pět bodů na druhé místo

Čech nedávno měsíc vypadl ze sestavy kvůli zranění lýtka. Před nabitým programem anglické ligy na přelomu roku by to pro kouče Avrama Granta znamenalo velkou komplikaci. Mimo hru už jsou další opory útočník Drogba a obránce Terry.

Jediný gól zápasu zařídil v 22. minutě útočník Joe Cole. Londýnský tým dál ztrácí pět bodů na druhý Manchester United, který dnes zvítězil 2:1 nad Evertonem. Rozhodl o tom až dvě minuty před koncem z penalty Cristiano Ronaldo.