Fotbalisté Arsenalu si na Nový rok udrželi dvoubodové vedení v čele tabulky Premier League, které získali díky sobotnímu klopýtnutí dosavadního lídra Manchesteru United na hřišti West Hamu. Arsenal právě tento londýnský tým dnes v derby bez větších obtíží porazil 2:0.

Za vítězstvím dnes svěřence trenéra Arséna Wengera nasměroval chorvatský reprezentant brazilského původu Eduardo, jenž se prosadil na malém vápně už ve druhé minutě a skóroval potřetí ve dvou zápasech. Pojistku přidal ještě do poločasu po brejku Adebayor a potvrdil tak pravidlo posledních měsíců, že pokud on skóruje, Arsenal neprohraje. Český reprezentační kapitán Tomáš Rosický odehrál téměř celý zápas, střídal těsně před koncem.

Z porážky a ztráty vedení se vzpamatoval Manchester, jenž díky brance Teveze z 25. minuty porazil Birmingham. Argentinský útočník však zápas nedohrál, v poločase odkulhal se zraněným kotníkem.

Manchester si udržel čtyřbodový náskok před Chelsea, která vydřela v londýnském derby na hřišti předposledního Fulhamu vítězství 2:1. Tým brankáře Petra Čecha, který s pohmožděným bokem nebyl v druhém utkání za sebou ani na lavičce, musel ale proti outsiderovi výsledek otáčet, protože už v 10. minutě inkasoval z penalty za faul Joea Colea a v celém prvním poločase byl pod tlakem.

Naděje nového domácího kouče Roye Hodgsona na vítěznou premiéru u mužstva vydržely až do druhé půle, než v 54. minutě Salomon Kalou vyrovnal. O osm minut později otočil výsledek úspěšně provedenou penaltou kapitán německé reprezentace Michael Ballack, který si předtím standardní situaci sám vysloužil.

Tottenham, jenž bude v únoru soupeřem pražské Slavie v Poháru UEFA, prohrál na hřišti Aston Villy 1:2, když neuhlídal skandinávské duo Mellberg, Laursen. Jediný gól poražených vstřelil Defoe.