Hokejisté Ruska porazili na mistrovství světa hráčů do 20 let v duelu o třetí místo Spojené státy americké 4:2 a získali bronzové medaile. Mladí Rusové se dnes dokázali lépe vypořádat se zklamáním z prohraného boje o finále a v průběhu zápasu si vytvořili již čtyřbrankový náskok, díky němuž utkání s přehledem kontrolovali.

Po úvodním oťukávání a hledání chuti do samotného duelu, který pro oba týmy přišel jen necelý den po semifinálových porážkách, otevřel ve čtvrté minutě bekhendem z otočky skóre Čerepanov a psychickou výhodu v tu chvíli převážil na stranu sborné. Chvilku na to sice Rakhshani při přesilovce střelou z úhlu málem překvapil gólmana Bobrovského, ale na druhé straně se za přispění brankáře Smitha zapsal mezi střelce Kurbatov a po pěkné kombinaci upravil skóre první třetiny na 3:0 pro Rusko Filatov.

Do druhé části vystřídal Palmer v brance Spojených států amerických Smithe a brzy předvedl při ruské přesilovce své umění, když nejprve vyrazil povedenou ránu Golubcova, aby vzápětí pohotově odvrátil i dorážku stejného hráče do odkryté branky. Pár vteřin po té předvedl Palmer další výborný zákrok, ale kvůli nedůrazu svých spoluhráčů nakonec neodolal; pokořil ho svým druhým gólem v utkání Filatov.

Mladí Američané za jasného stavu čím dál více vyhlíželi konec duelu, který zjevně chtěli odehrát pouze z povinnosti. Jejich gól ve 31. minutě po pěkné akci a přesné ráně zápěstím z hole Rakhshaniho proto byl bleskem z čistého nebe. Rusové však na ledě i nadále vládli a jen smůla jim stála v cestě k dalším brankám: při přesilovkách trefil nejprve Alexandrov tyč a chvilku nato Čerepanov spojnici konstrukce Palmerovy svatyně. Neškodní Američané vyslali ve druhé třetině jen tři střely mezi tyče Bobrovského branky.

Třetí dvacetiminutovka nabídla zajímavé okamžiky až po té, co v 54. minutě museli Rusové pouze do třech, neboť vzápětí se trefil z mezikruží Schroeder a Američané přece jen zkusili ještě zabojovat. Jejich největší šance na kontaktní gól však přišla kuriózně z ruských hokejek. Při signalizovaném vyloučení Rusové jen s hrůzou sledovali, jak puk míří po jejich nepovedené přihrávce z útočného pásma na vlastní branku, kterou Bobrovskij opustil, ale kotouč skončil těsně vedle.