Nejlepším z českých běžkařů byl na 31. příčce obhájce prvenství Lukáš Bauer, který kvůli zánětu průdušek do poslední chvíle zvažoval svůj start. Z žen zajela nejlepší výsledek Kamila Rajdlová, která skončila 24.

Lukáš Bauer na závodu Pražská Lyže 2007."Hned v cíli jsem věděl, že je to špatný s odstupem na prvního. Ale na třetího mi chybí jen třináct vteřin, což nemusí být problém," řekl českým novinářům Bauer.

Na zdravotní problémy se Bauer vymlouvat nehodlal. "Větší podíl bude asi ve výkonnosti. Prostě mi to nesedlo, ten krátký okruh není moje parketa.

Ano, chtěl jsem být výrazně lepší, na druhou stranu silnější stránka by měla přijít na klasické patnáctce. Chci se posunout, uvidíme v té skrumáži," dodal obhájce prvenství.

Němec Teichmann vyhrál s velkým náskokem, navíc získal bonus patnácti sekund

Německý běžec na lyžích Axel Teichmann. Závod mužů na 3,7 km volnou technikou vyhrál Němec Axel Teichmann, který tak získal patnáctisekundovou bonifikaci do celkového pořadí Tour de Ski.

Za sebou nechal o 8,2 sekundy vedoucího muže SP Švýcara Daria Colognu, třetí skončil o 13 sekund za vítězem Nor Petter Northug.

Bauer i v součtu s bonifikačními sekundami ztrácí na Teichmanna 41 sekund, Milan Šperl, který dojel 34., ztrácí o dvě sekundy více, Aleš Razým skončil 44. a Jiří Magál 50.

Závod žen vyhrála Němka Nystadová

Německá běžkyně na lyžích Claudia Nystadová.Závod žen na 2,5 km volnou technikou vyhrála také domácí běžkyně Claudia Nystadová. O jednu sekundu zpět skončila Italka Arianna Follisoví. O třetí místo se podělily Polka Justyna Kowalczyková a Slovinka Petra Majdičová.

Na 24. místě dojela se ztrátou 18,8 sekundy na vítězku Kamila Rajdlová, Eva Nývltová dojela 37., Eva Skalníková 44. a Eliška Hájková 47.

V neděli absolvují muži v Oberhofu stíhací závod na 15 km klasickou technikou, ženy pojedou stejným způsobem na desetikilometrové trati. Peloton Tour se pak přesune k pondělním sprintům do Prahy.

Tour de Ski - prolog (Oberhof):

Muži - 3,7 km volnou technikou: 1. Teichmann (Něm.) 7:11,8, 2. Cologna (Švýc.) -8,2, 4. Northug (Nor.) -13,0, 4. Rehemaa (Est.) -13,3, 5. Kershaw (Kan.) -13,8, 6. Reichelt (Něm.) -14,9, 7. Hellner (Švéd.) -15,0, 8. Ročev (Rus.) -15,1, 9. Grey (Kan.) -15,4, 10. Vittoz (Fr.) -16,6, ...31. Bauer -26,6, 34. Šperl -28,4, 44. Razým -32,2, 50. Magál (všichni ČR) -35,6.

Ženy - 2,5 km volnou technikou: 1. Nystadová (Něm.) 6:17,2, 2. Follisová (It.) -1,1, 3. Majdičová (Slovin.) a Kowalczyková (Pol.) obě -2,3, 5. Björgenová (Nor.) -7,6, 6. Muranenová -8,1, 7. Kuitunenová -9,3, 8. Saarinenová (obě Fin.) -9,6, 9. Böhlerová (Něm.) -13,2, 10. Jacobsenová (Nor.) -13,5, ...24. Rajdlová -18,8, 37. Nývltová -30,8, 44. Skalníková -41,2, 47. Hájková (všechny ČR) -47,1.