Pokud chtěli Karlovarští pomýšlet na postup do finále, museli po páteční prohře s výběrem Kanady bezpodmínečně bodovat. A tomu odpovídala i opatrná první polovina zápasu z obou stran.

Brankář Ingolstadtu Jimmy Waite chytá střelu Františka Skládaného Jako první skóroval ve 32. minutě střelou od modré čáry Dobroň, Ingolstadt ale záhy odpověděl Steinerovým zásahem v oslabení, proti němuž se Sáblík, jenž nahradil v brance Mensatora, nestačil přesunout.

O výhře Energie rozhodl podařený vstup do třetí části. Mezi 45. a 48. minutou se trefili Řezníček, Melenovský a Zaťovič.

V závěrečných minutách se trefili ještě Pech na jedné a Steiner na druhé straně a Karlovarští si tak mohli poprvé vychutnat radost z výhry na nejstarší klubové soutěži.

Další duel čeká Karlovy Vary v neděli, kdy nastoupí od 15:00 proti domácímu Davosu.

Spengler Cup:

Energie Karlovy Vary - ERC Ingolstadt 5:2 (0:0, 1:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 32. Dobroň (Košťál), 45. Řezníček (Dobroň), 48. Melenovský (Skladaný, Pech), 48. Zaťovič (Zucker), 58. Pech (Skladaný) - 35. Steiner (Lemm, Martinovic), 58. Steiner. Rozhodčí: Prugger (Švýc.) Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 6668.

Sestava Karových Varů: Sáblík - Řezníček, Dobroň, Čutta, Mudroch, Prošek, Němec, Duben, Černý - Košťál, Skuhravý, Kumstát - Sailer, Kristek, Dej - Skladaný, Pech, Melenovský - Zaťovič, J. Bauer, Zucker. Trenéři: Paleček, Antonik a Kněžický.

Davos - Výběr Kanady 6:5 po sam. nájezdech (3:0, 1:3, 1:2 - 0:0)

Branky: 8. a 59. Ambühl, 6. Niinimaa, 14. Wieser, 33. Riesen, rozh. nájezd Pohl - 29. Trudel, 31. Kariya, 40. Kwiatkowsko, 55. Aubin, 60. Domenichelli.

1. Výběr Kanady8:7
2. Dynamo Moskva4:1
3. Karlovy Vary 6:5