Druhá Chelsea navíc jen remizovala v londýnském derby na hřišti Fulhamu 2:2. "Reds", kteří mohou získat první titul od roku 1990, tak mají v čele náskok tří bodů.

Stephen Gerrard překonává brankáře Newcastlu. Newcastle před utkáním s Liverpoolem vyhrál na domácím hřišti šest zápasů za sebou, lídrovi tabulky ale vydržel odolávat jen 31 minut.

Pak skóre otevřel Gerrard, chvíli po něm oslavil přesnou trefou svůj 450. zápas v dresu Liverpoolu finský obránce Sami Hyypiä.

Newcastle sice v nastavení první půle snížil díky Davidu Edgarovi, hostům se ale po přestávce podařilo vedení díky druhému zásahu Gerrarda a gólům Ryana Babela a Xabiho Alonsa z penalty zvýšit.

Nebýt několika skvělých zákroků brankáře Shaye Givena, mohli domácí prohrát mnohem větším rozdílem.

Šestý gól v Premier League si připsal český útočník Roman Bednář, který pomohl West Bromwichi k výhře 2:0 nad Tottenhamem, který hrál od 35. minuty bez vyloučeného Benoita Assou-Ekotta.

Bednář stejně jako před týdnem v duelu s Manchesterem City vstřelil vítězný gól, když se trefil hlavou v 83. minutě.

Chelsea přišla o výhru ve Fulhamu v 90. minutě

Chelsea nevstoupila do zápasu na Craven Cottage nejlépe a už v desáté minutě prohrávala.

Clint Dempsey z Fulhamu se za sistence Andyho Johnsona raduje z branky. Po zaváhání obrany se trefil Clint Dempsey. Domácí drželi vedení až do 50. minuty, kdy vyrovnal Frank Lampard. Záložník Chelsea dokázal později stav otočit.

V závěru ale našel také Fulham dvougólového střelce, když po prvním rohovém kopu domácích v zápase vyrovnal hlavou Dempsey.

Vzápětí mohla jít Chelsea znovu do vedení. Lampard sahal po hattricku, jeho střelu však vykopli obránci z brankové čáry.

Chelsea už v první půli musela udělat hned dvě změny v sestavě, protože se zranili obránce Alex a křídlo Florent Malouda.

První start od říjnového zranění si tak připsal střídající Ricardo Carvalho a na hřiště se dostal ještě před přestávkou Nicolas Anelka.

Útočník Stoke byl za pokus udeřit spoluhráče vyloučen

O málo vídanou situaci se v duelu Stoke na hřišti West Hamu postaral hostující útočník Ricardo Fuller. Jamajský reprezentant dostal červenou kartu poté, co se pohádal a pokusil udeřit kapitána svého týmu Andyho Griffina.

Ten totiž při vyrovnávacím gólu neubránil domácího Carltona Colea. V napadení Griffina zabránili Fullerovi spoluhráči, kteří ho zadrželi.

Oslabené Stoke drželo remízu až do 87. minuty, kdy o výhře West Hamu 2:1 rozhodla tečovaná střela.

Velký comeback se povedl hráčům Manchesteru City. Na hřišti Blackburnu prohrávali ještě v 88. minutě 0:2, pak ale snížil Daniel Sturridge a ve čtvrté minutě nastavení vyrovnal brazilský útočník Robinho.

Premier League - 20. kolo:

Newcastle - Liverpool 1:5 (45.+2 Edgar - 31. a 66. Gerrard, 36. Hyypiä, 50. Babel, 76. Xabi Alonso z pen.), Fulham - Chelsea 2:2 (10. a 90. Dempsey - 50. a 73. Lampard), Arsenal - Portsmouth 1:0 (81. Gallas), Bolton - Wigan 0:1 (44. Amr Zakí z pen.), Everton - Sunderland 3:0 (20. a 27. Arteta, 83. Gosling), West Ham United - Stoke 2:1 (51. C. Cole, 87. Tristán - 5. Diagne-Faye), Blackburn - Manchester City 2:2 (45. McCarthy, 84. Roberts - 88. Sturridge, 90.+4 Robinho), West Bromwich - Tottenham 2:0 (83. Bednář, 90.+4 C. Beattie).

1. Liverpool20 13 35:13 45
2. Chelsea20 12 40:9 42
3. Manchester Utd.17 10 28:10 35
4. Arsenal 20 10 33:23 35