Závod vyhrál vedoucí muž průběžného pořadí SP Švýcar Dario Cologna o 5,6 sekundy před sobotním vítězem Axelem Teichmannem z Německa.

Švýcarský běžec na lyžích Dario Cologna.Obhájce prvenství Bauer sice vyjížděl ze startu až jako 31., po sedmi kilometrech se mu však povedlo dostat na čelo početné stíhací skupiny za dvojicí Teichmann - Cologna.

Němec se Švýcarem však svůj půlminutový náskok drželi po celý zbytek závodu, a tak se o vítězi rozhodlo ve finiši. Cologna uplatnil své sprinterské schopnosti a v poklidu si dojel pro první příčku.

Přibližně pětadvacet sekund za vítěznou dvojicí dojela stíhací skupina, ve které byl i Bauer. Těm nejlepším však ve finiši nestačil a na vítězného Colognu tak ztrácí 30,9 sekundy.

Bauer litoval pádu ve druhém kole

Bauer neudržel čelní pozice kvůli pádu na konci předposledního kola a v druhé polovině trati klesl do druhé desítky. "Nadával jsem si, i když jsem v závěru posledního kola byl zase třetí, ve finiši mě semleli," řekl po závodu Bauer novinářům.

Lukáš Bauer po dojezdu do cíle. Bauer upadl, když u cíle přejížděl z jedné stopy do druhé. "Někdo mi buď stál vzadu na lyžích, nebo jsem zavadil o stopu sám, což se může stát," uvedl. "Byly tam minimálně tři pády, bohužel jeden můj," litoval.

Průběžnou patnáctou pozici považuje za dobrou, protože na vedoucího Colognu má ztrátu jen půl minuty. "To je minimální rozdíl," uvedl.

Přiznal, že výkony vedoucího Švýcara ho překvapily. "Doufám, že mám pořád celkově na pětku. Bude záležet, jak s pořadím zamíchají sprinty, ale distančních závodů se nebojím. Myslím, že na to mám," věří si.

Sedmadvacátý s odstupem 53 sekund za Colognou je Milan Šperl, Aleš Razým a Jiří Magál dojeli v páté respektive šesté desítce průběžného pořadí.

Do čela pořadí žen se dostala Finka Kuitunenová

Finská běžkyně na lyžích Virpi Kuitunenová. Do čela pořadí žen se dostala finská běžkyně Virpi Kuitunenová, která vyhrála stíhací závod na deset kilometrů klasickou technikou. Z českých reprezentantek byla nejlepší Kamila Rajdlová na 26. pozici.

Těsně za vítěznou Kuitunenovou dojely na dalších místech do cíle Norka Marit Björgenová a Polka Justyna Kowalczyková.

Vítězka sobotního prologu na 2,5 km volnou technikou Claudia Nystadová z Německa tempo s nejlepšími soupeřkami neudržela a doběhla s více než minutovou ztrátou až šestnáctá.

V pondělí pokračuje Tour de Ski sprinty v Praze na Výstavišti.

Tour de Ski - 2. závod (Oberhof):

Muži - stíhací závod na 15 km klasickou technikou:1. Cologna (Švýc.) 36:09,1, 2. Teichmann (Něm.) -5,6, 3. Jauhojärvi (Fin.) -26,6, 4. Kershaw (Kan.) -27,0, 5. Angerer (Něm.) -28,9, 6. Mae (Est.) -29,1, 7. Gaillard (Fr.), 8. Di Centa (It.) oba -29,2, 9. Rickardsson (Švéd.), 10. Livers (Švýc.) oba -29,3, ...15. Bauer -30,9, 27. Šperl -53,4, 45. Razým -1:50,9, 52. Magál (všichni ČR) -2:31,0.

Ženy - stíhací závod na 10 km klasickou technikou: 1. Kuitunenová (Fin.) 24:20,7, 2. Björgenová (Nor.) -2,2, 3. Kowalczyková (Pol.) -6,2, 4. Follisová (It.) -8,7, 5. Saarinenová (Fin.) -10,7, 6. Majdičová (Slovin.) -29,4, 7. Muranenová (Fin.) -40,4, 8. Longaová (It.) -42,2, 9. Roponenová (Fin.) -42,6, 10. Sachenbacherová-Stehleová (Něm.) -44,1, ...26. Rajdlová -1:48,1, 41. Nývltová -2:54,0, 46. Hájková -3:29,2, 48. Skalníková (všechny ČR) -3:33,6.