Ještě před dohráním posledního dne je téměř jisté, že svěřenci Josefa Palečka skončí čtvrtí.

Alexandr Gorošanskij z Dynamo Moskva a Kamil Černý z Karlových Varů. Do branky Energie se podruhé na turnaji postavil Lukáš Sáblík a už ve 2. minutě musel lovit puk z brány po střele Něprjajeva.

Ve 14. minutě se hráči Dynama radovali podruhé, když střelu Petra Čajánka tečoval za Sáblíka obránce Prošek. Ten se trefil v úvodu druhé třetiny do správné brány, ale hned vzápětí odpověděl na druhé straně Razin.

A když se ve 32. minutě podruhé trefil Něprjajev, s Energií to nevypadalo dobře. Vzápětí však snížil Zucker a dvě minuty před koncem upravil Košťál na rozdíl jedné branky. V power play už se však Varským skórovat nepodařilo.

Dynamo si tak ještě před posledním zápasem s výběrem Kanady zajistilo postup do finále. Kanaďané, kteří porazili 5:2 Ingolstadt, budou hrát o druhé postupové místo na dálku s domácím Davosem.

Spengler Cup:

Energie Karlovy Vary - Dynamo Moskva 3:4 (0:2, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 21. Prošek (Pech), 35. Zucker (Dej, Sailer), 58. Košťál (Kumstát) - 2. Něprjajev (Pestuško, Vyšedkevič), 14. Čajánek (Weinhandl), 22. Razin (Kaljužnyj, Jačmeněv), 32. Něprjajev (Vyšedkevič). Rozhodčí: Rönn (Fin.), Zalaski (Kan.) - Fluri, Müller (oba Švýc.). Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1.

Sestava K. Varů: Sáblík - Dobroň, Řezníček, Němec, Prošek, Mudroch, Schmidt, Duben, Černý - Košťál, Skuhravý, Kumstát - Skladaný, Pech, Melenovský - Sailer, Dej, Zucker - T. Rohan, Jakub Bauer, Jan Bauer.

Kanada - ERC Ingolstadt 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)

Branky: 19. a 51. Toms, 15., 22. Clarke, 46. Robitaille - 50. Holland, 56. Draxinger.