Útočník Manchesteru United Dimitar Berbatov. Fotbalisté Manchesteru United porazili v dohrávce 20. kola Middlesbrough 1:0 a upevnili si třetí místo v tabulce Premier League. Tříbodový zisk na domácím stadionu Old Trafford, na který v mrazivém večeru našlo cestu 75.294 diváků, zajistil obhájcům titulu bulharský útočník Dimitar Berbatov až v 69. minutě.

S možnými sestupovými starostmi se zabývající Middlesbrough vyrazilo k jedinému utkání pondělní programu na Old Trafford. První poločas duelu žádné gólové momenty nenabídl, přestože favorit z Manchesteru výrazně opanoval dění na trávníku. Na střely to po odchodu do šaten bylo 9:1 ve prospěch domácích, přičemž ti si příležitosti připisovali především díky Ronaldovým přímým kopům, střelám Rafaela, Carricka nebo Rooneyho.

Po přestávce byl k vidění již o něco vyrovnanější fotbal, Boro se dokonce na nějaký čas podařilo dostat Red Devils pod vytrvalejší tlak, během něhož si největší možnost ke skórování připsal jen těsně mimo hlavičkující Tuncay. Čekání na otevírací gól tak nakonec ukončili domácí v 69. minutě poté, co se před bránou prosadil Dimitar Berbatov.

United však útočili i nadále a nedovolili tak soupeři ani náznak nadějí na případné vyrovnání, naopak navýšit na 2:0 mohl Ronaldo, Rooney nebo Park, ani jeden z nich nicméně další trefu nepřidal a zápas tedy skončil nejtěsnějším možným výsledkem k radosti Manchesteru United.

United ztrácejí na vedoucí Liverpool sedm bodů, mají ale ještě dvě utkání k dobru. Od druhé Chelsea dělí nedávné vítěze mistrovství světa klubů jen čtyři body. Middlesbrough zůstal v pásmu ohrožení sestupem na 17. místě.