Florida zvítězila po sérii čtyř porážek v řadě, Pittsburgh naopak počtvrté za sebou prohrál, na domácím ledě kapituloval dokonce popáté.

Útočník Floridy Michael Frolík se raduje z gólu. Na kanonádě Panterů se jedním gólem podílel i český útočník Michael Frolík, který v 45. minutě svou sedmou trefou v sezoně uzavřel střelecký účet zápasu.

V brance Floridy dostal před Tomášem Vokounem přednost Craig Anderson a k triumfu svého týmu přispěl 29 zákroky.

Těžko se s prohrou smiřoval především Sidney Crosby, který si frustraci vybil svou druhou pěstní potyčkou v kariéře, když se v druhé třetině pustil do Bretta McLeana a vyfasoval v součtu 19 trestných minut.

Crosby na svého soka vyrukoval hned po vhazování. "Zeptal jsem se ho, jestli se chce prát, a on řekl, že ano. A ano obvykle znamená ano," prohlásil po utkání Crosby, jenž se loni popral s Andrewem Ferencem z Bostonu.

"Neschytal jsem žádný tvrdší úder. A rozhodně si nemyslím, že jsem měl kvůli bitce strávit dvacet minut na trestné lavici," stěžoval si na přísný metr rozhodčích.

Podívejte se na bitku Sidneyho Crosbyho s Brettem McLeanem

McLean však po zápase tvrdil, že Crosbyho výzvu k bitce neslyšel. "Ale chápu, o co se snažil. Je to jejich lídr, chtěl tým nějak nabudit," řekl smířlivě McLean.

Jeho spoluhráč Nick Boynton už tak vlídný nebyl. "Od Crosbyho to bylo zcela neprofesionální a trapné. Skočit na hráče, který je při vhazování skloněný hlavou k zemi, je ubohost," vyjádřil se Boynton.

Boston padl po deseti výhrách v řadě, postaralo se o to Buffalo

Po deseti vítězných zápasech skončila neporazitelnost Bostonu, který na domácím ledě podlehl 2:4 Buffalu.

Bruins navíc prohráli před vlastními fanoušky poprvé od 23. října, kdy nestačili na Toronto. "Každá úspěšná série jednou skončí, bohužel, dnes to byla ta naše," konstatoval trenér Bostonu Claude Julien.

Hlavní podíl na vítězství Sabres měl nepříliš známý útočník Matt Ellis, který vstřelil dva góly. Buffalo získalo Ellise těsně před startem sezony z Los Angeles, polovinu probíhajícího ročníku strávil na farmě v Portlandu.

Washington porazil NY Rangers a natáhli sérii výher na šest zápasů

Na šest zápasů prodloužili svou vítěznou sérii hokejisté Washingtonu, kteří porazili 2:1 New York Rangers. O čestný úspěch Jezdců se postaral český útočník Petr Průcha, který v půlce zápasu dostal svůj tým do vedení 1:0.

Už za minutu ale vyrovnal obránce Mike Green, rozhodující branku vstřelil půl minuty před koncem druhé třetiny ve vlastním oslabení Alexander Ovečkin.

Ruský kanonýr se při klíčové akci rozjel z vlastního obranného pásma, na útočné modré čáře naznačil střelu, udělal kličku obránci a ranou od pravého mantinelu překvapil brankáře Valiquetta.

"Už jsem byl unavený, chtěl jsem jen vystřelit a odejít střídat. Byl to šťastný gól, střelu ještě tečoval jejich obránce," řekl Ovečkin, jehož tým si připsal 17. výhru z devatenácti zápasů na domácím ledě a patří mu druhé místo v tabulce Východní konference.

San Jose uhájilo domácí neporazitelnost v normální hrací době

Ještě lepší bilancí ve vlastní hale se mohou chlubit hráči San Jose Sharks, kteří porazili 5:3 New York Islanders, a stále platí, že v letošní sezoně doma ještě neprohráli v základní hrací době.

Naopak Ostrované odešli z ledu soupeře poraženi podvanácté za sebou a s 28 body zůstávají nejhorším týmem celé NHL.

O mnoho lépe na tom nejsou hokejisté Tampy Bay, kterým v duelu s Carolinou nestačilo k úspěchu ani dvougólové vedení a prohráli 2:3. Lightning, v jejichž dresu se jednou prosadil Václav Prospal, si připsali 20. porážku z posledních 25 zápasů.

Tampa vstřelila oba góly během minuty a půl v úvodu první třetiny, na jejím konci ale pro změnu v rychlém sledu dvakrát kapitulovala a o náskok přišla. Obrat Caroliny pak dokonal v druhé třetině vítězným gólem Joni Pitkänen.

Osgood se po dlouhé době vrátil na led a hned Detroitu vychytal výhru

Povedený návrat po dvoutýdenní pauze způsobené zraněním třísel prožil brankář Detroitu Chris Osgood. V duelu s Minnesotou zlikvidoval 33 střel, chytil dva nájezdy v penaltovém rozstřelu a dovedl tým k vítězství 3:2.

"Přestávka mi pomohla, po psychické i fyzické stránce. Cítím, že jsem zase plně připraven na druhou polovinu sezony," prohlásil Osgood, jenž v prvních devatenácti zápasech s průměrem 3,19 obdržené branky na zápas nijak nezářil.

Sobotní výsledky NHL:

Boston - Buffalo 2:4 (1:2, 1:2, 0:0)

Branky: 11. Kessel, 30. Thornton - 4. a 24. Ellis (na druhou Kotalík), 6. Vanek, 34. Gaustad. Střely na branku: 31:25. Diváci: 17.565.

Pittsburgh - Florida 1:6 (0:2, 1:3, 0:1)

Branky: 22. Fedotěnko - 16. a 39. Horton, 11. Peltonen, 29. McCabe, 32. Zedník, 45. Frolík. Střely na branku: 30:24. Diváci: 17.042.

Nashville - Calgary 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Branky: 10. Smithson (Bonk), 32. Arnott (Erat) - 19. Glencross, 53. Langkow, 60. Bertuzzi. Střely na branku: 26:26. Diváci: 14.321.

Toronto - Ottawa 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky: 30. Moore, 51. Ponikarovskij (Kubina), 56. J. Blake - 8. Alfredsson. Střely na branku: 30:31. Diváci: 19.406.

Washington - NY Rangers 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Branky: 32. Green, 40. Ovečkin - 31. Průcha. Střely na branku: 31:22. Diváci: 18.277.

San Jose - NY Islanders 5:3 (2:0, 1:1, 2:2)

Branky: 20. a 53. Grier, 12. Clowe (M. Michálek), 28. Boyle, 60. Marleau (Plíhal) - 37. Park, 57. Jackman, 59. Pöck. Střely na branku: 47:24. Diváci: 17.496.

Minnesota - Detroit 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)

Branky: 41. Nolan, 41. Miettinen - 17. Samuelsson, 56. Franzén, rozh. nájezd Dacjuk. Střely na branku: 35:37. Diváci: 18.568.

St. Louis - Columbus 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)

Branky: 3. Winchester, 6. Crombeen, 27. Tkachuk, 48. Oshie, 60. Steen (R. Polák) - 8. Commodore, 13. Modin (Hejda). Střely na branku: 27:22. Diváci: 19.150.

Edmonton - Dallas 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky: 9. E. Cole, 10. Souray, 28. Penner, 55. Cogliano - 38. Neal. Střely na branku: 19:39. Diváci: 16.839.

Los Angeles - Philadelphia 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 37. Simmond, rozh. nájezd O'Sullivan - 24. Hartnell. Střely na branku: 31:32. Diváci: 18.118.

Tampa Bay - Carolina 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)

Branky: 6. Craig, 7. Prospal - 15. Justin Williams, 16. Larose, 27. Pitkänen. Střely na branku: 19:28. Diváci: 15.873.