Arien Robben oslavuje gól Realu. Jediný gól utkání vstřelil po půlhodině hry Nizozemec Arjen Robben, jenž svou individuální akcí zakončenou střelou do levého horního rohu přivedl stadion San Bernabeu do varu.

V utkání si odbyly debut obě dosavadní největší zimní posily Realu Klaas-Jan Huntelaar a Lassana Diarra.

Nizozemský kanonýr Huntelaar nevyužil dobrou šanci ke skórování pět minut před poločasem, Francouz Diarra se zase mohl stát po přestávce smutným hrdinou, když jeho nepovedenou přihrávku málem využil k vyrovnání Llorente.

Tabulku vede Barcelona, která otočila doma skóre s Mallorcou

Real se po vítězství vrátil na dvanáctibodový odstup za vedoucí Barcelonu, jež v sobotu zdolala 3:1 Mallorku.

Na Nou Campu, kde Barcelona v této sezoně ještě neprohrála, se hosté ujali vedení už v 15. minutě, když po individuální akci skóroval Aduriz. Týmu ohroženému sestupem to nakonec už podeváté za sebou na vítězství nestačilo.

Ještě do přestávky svým devátém gólem v sezoně vyrovnal Henry, ale hosty zlomila až čtvrt hodiny před koncem branka náhradníka Iniesty, který nastoupil poprvé po dvouměsíční zdravotní pauze.

Hosté dohráli poslední minuty bez vyloučeného Josemiho a početní výhodu ještě využil Yaya Touré. Právě Mallorca byla dosud posledním týmem, který dokázal na Nou Campu vyhrát, květnový úspěch ale nezopakovala.

Zápas v hledišti sledoval trenér argentinské reprezentace Diego Maradona, ale hvězdu národního týmu a Barcelony Lionela Messiho neměl příležitost vidět v akci. Šikovný útočník nebyl těsně po návratu z vánoční dovolené ani na lavičce.

Valencia v dalším souboji ze špičky zdolala fotbalisty Atlétika

O bod více než třetí Real má Valencia, která v sobotu vyhrála stejným rozdílem nad Atlétikem Madrid, v jehož dresu odehrál celé utkání český obránce Tomáš Ujfaluši.

O druhé místo přišla Sevilla, která nedokázala porazit poslední Osasunu. Tým z Pamplony se záložníkem Jaroslavem Plašilem v základní sestavě získal bod za remízu 1:1 díky vyrovnávací trefě Uruguayce Pandianiho v poslední minutě.

Sevilla tak klesla vinou horšího skóre za Real na čtvrté místo, Osasuna zůstala na dně tabulky.

Úspěšný debut na lavičce Almeríe prožil někdejší mexický kanonýr Hugo Sánchez. Jeho noví svěřenci vyhráli 1:0 nad Betisem Sevilla a připsali si první výhru po pěti zápasech.

Primera division - 17. kolo:

Valencia - Atlético Madrid 3:1 (39. a 69. Silva, 34. z pen. Villa - 45.+1 Forlán z pen.), Almería - Betis Sevilla 1:0 (35. Corona), Bilbao - Espaňol Barcelona 1:1 (81. Iraola - 37. Moisés), Real Madrid - Villarreal 1:0 (31. Robben), Málaga - Gijón 1:0 (34. Lolo), Valladolid - Santander 0:1 (64. Žigič), Huelva - Numancia 3:1 (18. Fuego, 47. Camunas, 61. Aitor - 90. Brit), FC Sevilla - Pamplona 1:1 (49. Jesús Navas - 90. Pandiani), Getafe - La Coruňa.

1. Barcelona 17 14 2 1 51:11 44