Útočník Jaromír Jágr si v utkání KHL připsal druhý hattrick sezony a ujal se vedení v tabulce střelců. Na výhře Omsku 6:3 nad Astanou se hvězdný český hokejista navíc podílel i jednou finální přihrávkou, u dvou branek mu asistoval Jakub Klepiš.

Jágr se v této sezoně radoval z hattricku už 14. září na ledě Dinama Riga. Po 11 zápasech má na kontě devět gólů a čtyři asistence, je nejlepším střelcem soutěže a jen o bod druhý v kanadském bodování za Švédem Mattiasem Weinhandlem z Dynama Moskva.

Omsku se Jágrovým přičiněním podařilo odčinit s rivalem z Černyševovy divize prohru 0:1 z úvodního zápasu sezony. Jágr otevřel skóre ve 12. minutě, kdy využil přesilovku, hosté ale dokázali v úvodu druhého dějství vyrovnat.

Sedmatřicetiletá legenda českého hokeje uklidnila domácí tým znovu ve 42. minutě, kdy zvýšila na 4:2. Skóre zápasu Jágr uzavřel dvě minuty před koncem další přesilovkovou kombinací s Klepišem.