Fotbalisté Hamburku vyhráli v 17. kole Bundesligy v severoněmeckém derby 2:1 nad Brémami, přestože hráli téměř hodinu o deseti bez vyloučeného obránce Jeroma Boatenga. I v oslabení dokázali skóre navýšit a navíc dovolili jednomu z nejlepších útoků ligy snížit až v úplném závěru. Pomohli k tomu i David Jarolím a David Rozehnal, který na hřiště přišel v 37. minutě právě jako náhrada za Boatenga.

Hlavním hrdinou zápasu byl záložník Hamburku Jansen, který nejprve připravil gól pro Mathijsena a krátce po vyloučení kolegy z německé reprezentace Boatenga sám zvýšil na 2:0. Brémám se podařilo zužitkovat přesilovou hru až v nastaveném čase zásluhou Nalda. Z boje o čtvrtou příčku tabulky tak odešly poraženy.

Hamburk měl Brémám za konec loňské sezony, kdy se spolu tyto dva týmy během necelých třech týdnů utkaly hned čtyřikrát, co vracet. Hamburk totiž s Werderem vypadl v semifinále Poháru UEFA i domácího poháru a prohrál i utkání na konci ročníku. "Ty zápasy z jara jsme někde vzadu v hlavách měli. Dnes jsme našim fanouškům dokázali, že toto severoněmecké derby chceme bezpodmínečně vyhrát," prohlásil kapitán Hamburku a český reprezentační záložník David Jarolím.

Kolín dal konečně gól

Po třech bezgólových remízách v řadě se fotbalisté Kolína nad Rýnem konečně dočkali výhry, když dnes doma porazili Norimberk 3:0. Dvěma góly se na tom podílel kanonýr Novakovič.

Úvodní branku ale obstaral Geromel, jenž po 408 minutách ukončil střeleckou nemohoucnost Kolína, který si třemi góly výrazně vylepšil dosud tristní bilanci útoku. S deseti zásahy je Kolín nejhorším týmem ligy. Pyšnit se naopak může třetí nejlepší obranou, která inkasovala jen patnáctkrát, navíc v posledních čtyřech duelech udržela vždy nulu.

Německá fotbalová liga - 17. kolo:
Hamburk - Brémy 2:1 (9. Mathijsen, 36. Jensen - 90.+3 Naldo), Kolín nad Rýnem - Norimberk 3:0 (70. a 77. Novakovič, 37. Geromel).

1. Leverkusen 17 9 8 0 35:13 35
2. Schalke 17 10 4 3 26:13 34
3. Bayern Mnichov 17 9 6 2 34:15 33
4. Hamburk 17 8 7 2 34:19 31
5. Dortmund 17 8 6 3 23:17 30
6. Brémy 17 7 7 3 32:16 28
7. Hoffenheim 17 7 4 6 27:17 25
8. Wolfsburg 17 6 6 5 32:32 24