Kobe Bryant opět potvrdil, že je basketbalovou hvězdou v největším lesku. Už pošesté v sezoně nastřílel soupeřům v zápase čtyřicet bodů a měl velkou zásluhu na tom, že jeho tým Los Angeles Lakers porazil Oklahomu 111:108. Pro vedoucí celek NBA to bylo už šestnácté vítězství v posledních 17 zápasech.

Lakers nevyšla první polovina zápasu, po které prohrávali o dvanáct bodů. Ve závěrečné čtvrtině ale obhájci titulu vyrovnali a rozhodující vedení jim v závěrečných 19 vteřinách zajistili proměněnými trestnými hody Bryant a Derek Fisher. Dvě vteřiny před koncem zápasu stálo při domácích i štěstí. Russell Westbrook mohl trojkou vyrovnat, ale minul.

Nowitzki už hrál, ale Dallas podlehl

Do týmu Dallasu se po jednozápasové pauze objevil Dirk Nowitzki, ale ani jeho návrat nepomohl týmu k vítězství. Německý basketbalista sice nasbíral 27 bodů, Mavericks však prohráli s Portlandem 81:85. Nowotzki v předchozím duelu chyběl kvůli následkům srážky s Carlem Landrym v pátečním zápase s Houstonem. Landry při ní přišel o pět zubů, z toho dva zůstaly v Nowitzkého pravém lokti.

Boston v duelu s Indianou vymazal ztrátu 12 bodů a díky vítězství 103:94 si upevnil vedení ve Východní konferenci. Za výhrou nasměroval Celtics 16 body v závěrečné čtvrtině Paul Pierce. Pro hvězdu domácího týmu přitom zápas nezačal vůbec dobře a Pierce neproměnil ani jednu z úvodních deseti střel.

"To je rozdíl mezi dobrým a průměrným hráčem. Průměrný basketbalista po prvním nevydařeném pokusu přestane střílet a hraje špatně. Velký hráč si po každé střele vedle říká, že ta další už tam spadne," uvedl trenér Bostonu Doc Rivers.

Výsledky: Boston - Indiana 103:94, Charlotte - Detroit 88:76, Dallas - Portland 81:85, Houston - LA Clippers 108:99, LA Lakers - Oklahoma City 111:108, Memphis - Golden State 121:108, Minnesota - Atlanta 87:112, New York - Chicago 88:81, Washington - Philadelphia 105:98.