Prospal tak po čtrnácti zápasech protrhl své střelecké trápení a pomohl Rangers k čtvrtému vítězství v řadě.

Poprvé překonal Tomáše Vokouna v brance Panterů v 25. minutě, kdy v přesilové hře dostal svůj tým do vedení 2:1. V úvodu třetí třetiny pak svou osmou trefou v sezoně zvyšoval na 3:1. Na konečných 4:1 upravil v 52. minutě Marián Gáborík, jenž s 26 góly stále vládne střelcům NHL.

"Několik posledních zápasů jsme hráli opravdu dobře," pochválil tým trenér John Tortorella. Ten před týdnem ztropil v kabině bouřku poté, co jeho svěřenci podlehli v newyorském derby Islanders a připsali si osmou prohru z devíti zápasů. Zdá se, že ostrá slova si vzali hráči k srdci. "Dnes jsme předvedli komplexní výkon, po všech stranách jeden z nejlepších za dlouhou dobu," dodal Tortorella.

Jeho slova se jistě týkala i Václava Prospala, který se předtím naposledy trefil 21. listopadu rovněž v duelu s Floridou. "Nebudu zapírat, že jsem si oddychl. Poslední dobou jsem hrál pod tlakem. V některých zápasech jsem neproměnil ani ty nejvyloženější šance. Teď se zase cítím skvěle," radoval se Prospal.

Pavelec musel na střídačku

Smolný večer prožil brankář Ondřej Pavelec z Atlanty. V Bostonu dokázal hájit čisté konto necelých deset minut, pak během 68 sekund inkasoval tři góly a v brance ho nahradil Johan Hedberg. Thrashers se poté na chvíli zvedli a ještě do první přestávky snížili na rozdíl jediného gólu, nakonec však prohráli 4:6.

Pavelec, který si připsal pět úspěšných zákroků, se poroučel na střídačku po gólu českého útočníka v dresu Bruins Vladimíra Sobotky, jenž tak oslavil svůj jubilejní 100. zápas v NHL. Po předchozí sérii čtyř porážek si Boston připsal druhou výhru v řadě. "Jsou to pro nás dvě důležitá vítězství, zvlášť před Vánocemi," poznamenal útočník Mark Recchi.

Neuvirth vychytal výhru

Další český gólman Michal Neuvirth na rozdíl od Vokouna a Pavelce ve středu zářil a 32 zákroky přispěl k výhře Washingtonu 5:2 nad Buffalem. Vyrovnaný zápas zlomili Capitals ve svůj prospěch až v polovině třetí třetiny, kdy za stavu 3:2 bezezbytku využili dvojnásobné vyloučení Sabres a během minuty a patnácti sekund vstřelili dva přesilovkové góly.

"Když v zápase využijeme jednu nebo dvě přesilovky, obvykle vyhrajeme," řekl obránce Mike Green. "A využít přesilovku pět na tři za stavu 3:2 deset minut před koncem je skoro povinnost. Měli jsme šanci získat rozhodující náskok a perfektně jsme ji využili," dodal Green.

Plekanec táhne Canadiens

Ve výborných výkonech pokračuje útočník Tomáš Plekanec z Montrealu. Při vítězství 5:1 nad Carolinou přihrál na tři góly a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Nejproduktivnější Čech v NHL zaznamenal v posledních třech zápasech dohromady devět bodů a s 36 asistencemi je druhým nejlepším nahrávačem celé ligy.

Canadiens vykročili za třetí výhrou v řadě už v první třetině, kterou vyhráli 4:1. Jedním z hlavních strůjců jejich posledních úspěchů je i brankář Jaroslav Halák, který ve středu zlikvidoval 46 střel. "Člověk potřebuje mít trochu štěstí. Měl jsem ho dneska, minule i předtím," prohlásil Halák. "Chytá výborně, v přesilovce navíc dokáže podpořit i útok dobrou rozehrávkou," pochválil ho Plekanec.