Další body do Světového poháru získala za šesté místo ve slalomu Šárka Záhrobská. Na měknoucí trati v rakouském středisku, kde teploměr ukazoval čtyři stupně nad nulou a cíl byl ve výšce necelých sedmi set metrů nad mořem, zajela česká slalomářka v prvním kole devátý čas, ve druhém sice až osmnáctý, ale přesto si polepšila. O statní favortiky se totiž popasovaly se zhorušující se tratí ještě hůř. O šesté místo se dělila s Chorvatkou Anou Jelušičovou, která se v druhé jízdě pátým časem posunula výš v pořadí.

"Myslím, že to bylo dobrý. Udělala jsem maximum. Nevím, co víc šlo. Dobojovala jsem to," uvedla Záhrobská v tiskové zprávě. "Byl to hodně těžký slalom - náročně postavený i těžký povrch," dodala. "Těsně před mezičasem jsem byla pozdě v bráně a podjela ji. Něco vypadá někdy jako chyba, ale ani ta ztráta není pak při analýzách třeba vysoká. Dole pak všechny ztratily," řekla česká lyžařka k první jízdě.  A druhou okomentovala následovně: "Bylo to postavené přivřenější, spodek držel ve stínu a nebylo moc dobře vidět. Tenhle slalom byl hodně dlouhý, všem dole už docházely síly."

Druhá Češka na startu Eva Kurfürstová jela s číslem pětašedesát a měl smůlu - obsadila 31. místo, přičemž od elitní třicítky a postupu do druhého kola ji dělila pouhá setina vteřiny.

Vítězka: Poprvé jsem cítila, že jedu dobře

Rakouské fanoušky v cíli potěšila nejvíc vítězka Marlies Schildová, která už po prvním kole vedla před svou krajankou Kathrin Zettelovou o víc než o vteřinu a ve druhém kole zajela opět nejrychlejší čas a svůj náskok ještě zvýšila. Zettelová nakonec skončila až třetí, když se před ní dostala Snadrine Aubertová z Francie.

"Poprvé jsem cítila, že jedu dobře," řekla Schildová, bývalá dvojnásobná vítězka celkového hodnocení slalomu ve Světovém poháru. Minulou sezonu vynechala kvůli zlomené levé noze a dnešní triumf byl pro ni už jednadvacátým ve slalomu SP, ale teprve prvním od března 2008. "Jsem přešťastná. Děkuji všem, kteří mi posledních patnáct měsíců pomáhali," řekla vítězka.

Vonnová jela pod prášky

Vedoucí žena Světového poháru Lindsey Vonnová nastoupila do slalomu i přes bolestivé zranění zápěstí levé ruky z pondělního obřího slalomu. Hůlku měla přilepnou páskou k ruce a evidentně jela první kolo opatrně a před závodem si vzala prášky proti bolesti. Po první jízdě byla na 12. místě a ve druhé se trápila ještě víc a klesla na konečnou osmnáctou pozici. "Při jízdě jsem nemohla potlačit bolest, a tak mi nezbylo než jen bojovat. Vůbec jsem nemyslela na to, že bych mohla znovu spadnout, soustředím se vždy jen na jízdu," konstatovala.

Sympatická Američanka udržela celkové vedení v poháru a hned si naplánovala návštěvu u specialisty Christiana Finka. Ten jí už operoval zranění ruky v únoru. Tehdy si pořezala na mistrovství světa palec o rozbitou lahev šampaňského a zbytek sezony absolvovala se speciální dlahou. "Je to jako pokračování mistrovství světa. Teď mě ruka ale bolí víc než tenkrát ten palec," řekla Američanka.

Záhrobská podruhé vyhrála závod SP, znovu slalom v Aspenu - čtěte ZDE

Po zranění se vrátila do Světového poháru i slovenská závodnice Veronika Zezulová. S číslem 29 jela první kolo výborně na první desítku, ale dvě branky před cílem se dostala do problémů a upadla.

Výsledky: 1.  Schildová (Rak.) 1:57,65, 2. Aubertová (Fr.) -1,83, 3. Zettelová (Rak.) -2,19, 4. Mazeová (Slovin.) -2,34, 5. Schleprová (USA) -2,78, 6. Jelušičová (Chorvat.) a Záhrobská (ČR) - 3,08, 8. Geigerová (Něm.) -3,09, 9. Pietilae-Holmerová (Švéd.) -3,31, 10. Mölgová (It.) -3,49... 18. Vonnová (USA) -4,42... 31. Kurfürstová (ČR) 1:03,40 - nepostoupila do 2. kola.

Průběžné pořadí slalomu (po 4 z 8 závodů): 1. M. Rieschová (Něm.) 243 b., 2. Schildová 220, 3. Aubertová 216, 4. Záhrobská 208, 5. Zettelová 170, 6. S. Rieschová (Něm.) 160.

Průběžné pořadí SP (po 13 z 33 závodů): 1. Vonnová (USA) 594, 2. M. Rieschová 549, 3. Zettelová 489, 4. Mazeová 360, 5. Pärsonová (Švéd.) 346, 6. Görglová (Rak.) 311, ...11. Záhrobská 208.