Bezpečnou výhrou nad posledním Portsmouthem 4:1 ukončili rok fotbalisté Arsenalu v anglické lize, v níž jsou třetí - čtyři body za vedoucí Chelsea. Londýnský celek zvítězil na stadionu soupeře 4:1 a na posledních dvacet minut za už rozhodnutého stavu nastoupil i Tomáš Rosický. Ten se už tedy dal do pořádku po zranění třísel, kvůli čemuž nehrál téměř měsíc.

Devatadvacetiletý kapitán české reprezentace se v této sezoně vrátil na trávník už podruhé - předtím se rok a půl zotavoval po zranění podkolenní šlachy. Přesto mu trenér Arséne Wenger nabídl prodloužení smlouvy. "Nejdůležitější je pro mě kvalita hráče, jeho přístup a vůdcovské schopnosti. Zranění se mohou přihodit komukoli. Nemůže za to, co se mu stalo," řekl Wenger o Rosickém.

Rosický nastoupil naposledy proti Stoke 5. prosince, při zápase si však poranil tříslo. Kouč Arséne Wenger mu dal příležitost až nyní, kdy si Arsenal proti poslednímu týmu ligy spíš zatrénoval. Propustnou obranu domácích vyzkoušel i Rosický, jeho střela z 20 metrů však šla těsně nad břevno.

Ve středu nezaváhal ani další aspirant na titul Manchester United, jenž doma nedal šanci Wiganu a udržel se o dva body před Arsenalem. Hosté si z Old Trafford odvezli debakl 0:5.

Portsmouth - Arsenal 1:4 (74. Belhadž - 28. Eduardo, 42. Nasri, 69. Ramsey, 81. Song), Manchester United - Wigan 5:0 (28. Rooney, 32. Carrick, 45. Silva, 50. Berbatov, 75. Valencia).