Fotbalisté Barcelony pouze remizovali v dnešním utkání španělské ligy s Villarrealem 1:1 a v neděli se na ně v čele tabulky může dotáhnout Real Madrid. Blízko ke ztrátě bodů byla i Valencie, kterou v 92. minutě zachránil proti Espaňolu Barcelona gól Nikoly Žigiče.

Barcelona se dostala už v 7. minutě do vedení zásluhou Pedra, krátce po změně stran ale vyrovnal Fuster Torrijos. Domácí se už přes velkou snahu neprosadili a počtvrté přišli za remízu v tomto ligovém ročníku o dva body.

Městský rival Espaňol prakticky po celé utkání neohrozil valencijskou branku, dlouho to ale vypadalo, že by mu defenzivní taktika mohla k zisku bodu stačit. V nastaveném čase však perfektně nacentroval Joaquín do pokutového území na Villu, ale ještě než k němu stačil míč doletět, vřítil se do vápna srbský kanonýr Žigič a hlavou rozhodl. Valencie nyní na třetím místě ztrácí na Barcelonu osm bodů.

Valencie - Espaňol Barcelona 1:0 (90.+2 Žigič), FC Barcelona - Villarreal 1:1 (7. Pedro - 51. Torrijos).

1. FC Barcelona 16 12 4 0 37:10 40
2. Real Madrid 15 12 1 2 40:13 37
3. Valencie 16 9 5 2 28:16 32
4. FC Sevilla 15 9 3 3 26:13 30
5. Mallorca 15 8 3 4 28:18 27
6. La Coruňa 15 8 3 4 19:16 27
7. Bilbao 15 8 2 5 21:18 26
8. Getafe 15 8 0 7 25:22 24