Sdruženář Pavel Churavý obsadil i ve druhém závodě Světového poháru v Oberhofu šesté místo. Český reprezentant se dokonce několik desítek minut radoval z páté příčky, což by pro něj znamenalo nejlepší výsledek v této olympijské sezoně. Jury ale uznala protest německé výpravy proti diskvalifikaci německého soupeře Erika Frenzela, který proběhl cílem sekundu před Churavým, ale byl původně vyřazen z výsledků kvůli "ulitému" startu.

Závod vyhrál přesvědčivě Američan Johnny Spillane. Při prvním triumfu v kariéře v SP měl někdejší mistr světa půlminutový náskok před Felixem Gottwaldem z Rakouska, který byl druhý i v sobotu. Třetí skončil domácí sdruženář Björn Kircheisen a před Churavým byl vedle Frenzela klasifikován už jen francouzský lídr průběžného pořadí seriálu Jason Lamy Chappuis. Sobotní vítěz Hannu Manninen z Finska se musel spokojit s 16. místem.

Churavého dělilo od medaile jen pět sekund. Po skoku byl desátý a na desetikilometrovou trať se vydal s mankem 39 sekund na vedoucího Fina Janneho Ryynänena. Neustále se držel ve velké skupině pronásledovatelů, která se roztrhala až v závěrečné čtvrtině závodu. Za vítězem nakonec Churavý zaostal o 44 sekund. Miroslav Dvořák obsadil 15. místo a bodoval i 19. Tomáš Slavík. Aleš Vodseďálek do běžecké části nenastoupil.

SP v severské kombinaci v Oberhofu (Německo):

1. Spillane (USA) 28:13,3 min., 2. Gottwald (Rak.) -30,8, 3. Kircheisen (Něm.) -39,1, 4. Lamy Chappuis (Fr.) -41,6, 5. Frenzel (Něm.) -43,3, 6. Churavý (ČR) -44,3, 7. Stecher -58,2, 8. Kreiner -1:03,2, 9. Gruber -1:05,9, 10. Bieler (všichni Rak.) -1:06,9, ...15. Dvořák -1:39,4, 19. Slavík -3:02,7, Vodseďálek (všichni ČR) nenastoupil do běžecké části.

Průběžné pořadí SP (po 9 z 19 závodů): 1. Lamy Chappuis 647 b., 2. Edelmann (Něm.) 462, 3. Gottwald 383, 4. Spillane 346, 5. Kircheisen 340, 6. Frenzel 337, ...10. Churavý 221, 19. Dvořák 125, 30. Slavík 52.