Krize hokejistů Slavie nezná konce. Úřadující vicemistr prohrál už pošesté za sebou, navíc z posledních třinácti domácích utkáních bral Růžičkův výběr tři body jen jednou.

To, že sešívaní opět nevyhrají naznačila už první třetina, kdy se Liberec vedený koučem Kalousem, který dělal ještě loni na Slavii asistenta, ujal dvoubrnakového vedení.

Ve druhé periodě Pražané své usílí zvýšili a snížili, jenže soupeři se znovu podařilo brankově odskočit. Ani třetí třetina domácím nepřála. Opět se jim sice podařilo snížit, ale to bylo málo. Liberec zvítězil 4:2.

Pardubice si zastřílely

První zápas nového roku se velmi povedl Pardubickým. Ti v souboji týmů, které figurují na špičce tabulky, rozstříleli Vítkovice 10:3.

Zlín zvítězil nad Českými Budějovice 4:3 po samostatných nájezdech a Mountfield tak zdolali i potřetí v sezoně. Jihočeši neuspěli v rozstřelu ani posedmé v letošní sezoně.

Zvítězit se podařilo i pražské Spartě, která doma porazila Kladno poměrem 3:1. Na vítězství přitom zadělala už v první třetině, kterou vyhrála 2:0. Středočeši se budou muset minimálně do konce sezony obejít bez svého trenéra Zdeňka Müllera, jenž v týdnu utrpěl mozkovou příhodu.

Slavia - Liberec 2:4
Zlín - Č.Budějovice 4:3 sn
Třinec - Litvínov 4:3 sn
Sparta - Kladno 3:1
Ml. Boleslav - Kometa Brno 3:4 sn
Pardubice - Vítkovice 10:3