Český hokejový útočník Radek Dvořák se blýskl hattrickem v nedělním utkání NHL a měl hlavní podíl na vítězství Floridy nad Pittsburghem 6:2. Další gól Panterů vstřelil Rostislav Olesz, brankář Tomáš Vokoun přispěl k triumfu 46 povedenými zákroky.

Obhájci Stanleyova poháru, kteří utrpěli pátou prohru v řadě, přitom začali zápas dobře a po necelých jedenácti minutách hry vedli 2:0. Minutu před úvodní přestávkou však snížil Jordan Leopold, na konci druhé třetiny pak obrátili skóre dvěma góly v rozmezí 62 sekund Dvořák s Oleszem.

V závěrečné třetině už domácí jasně dominovali a přidali další tři góly. Dvořák se podruhé trefil v 54. minutě, svůj třetí hattrick v kariéře završil tři sekundy před koncem trefou do prázdné branky při power-play Penguins.

Výsledky NHL:

Montreal - Buffalo 0:1, Chicago - Anaheim 5:2, Florida - Pittsburgh 6:2, Ottawa - Philadelphia 7:4