reklama
reklama
7. 9. 2012 | poslední aktualizace: 7. 9. 2012  08:26
Jak se dostat na Diamantovou ligu

Jak se dostat na Diamantovou ligu? Rozhoduje i to, jak manažer atleta umí prodat

Dnes večer bude v Bruselu uzavřen letošní ročník Diamantové ligy, v němž na sebe upozornilo hned několik českých atletů. Největších úspěchů dosáhli oštěpaři Barbora Špotáková a Vítězslav Veselý, kteří se ve své disciplině stali celkovými vítězi v této dlouhodobé soutěži.
Jaroslav Pešta
Jaroslav Pešta
redaktor
Čtěte více o: atletika | Diamantová liga
Barbora Špotáková
Barbora Špotáková
foto: ČTK

Barbora Špotáková už s předstihem získala v Diamantové lize takový náskok, že dnes v Bruselu ji už žádná souipeřka nemůže předstihnout. „Jsem moc ráda, že podruhé v kariéře jsem se stala vítězkou v tomto prestižním seriálu, což však neznamená, že jsem s letošním vysvědčením už spokojena.Mým cílem je zakončit sezonu výkonem kolem 70 metrů,“ zdůrazňuje olympijská vítězka.

Z prvenství v Diamantové lize se může radovat i Vítězslav Veselý. „Konec dobrý, všechno dobré. Jsem šťastný, že se mi podařilo stát se konečným vítězem. Má to pro mě velkou hodnotu. Před sezonou jsem si vůbec nedokázal představit, že by se mi to mohlo podařit,“ usmívá se úřadující mistr Evropy.

reklama


Lze říci, že Diamantová liga je model, který má své kouzlo pro každého atleta, jemuž se do této soutěže otevřou dveře. „Startovat mohou závodníci, jejichž vizitka je ozdobena výbornými výkony a zároveň mají i šikovného manažera, který je pro jednotlivé závody dokáže prodat,“ vysvětluje šéftrenér Tomáš Dvořák.

Letošní ročník skončil velkým úspěchem zmíněné oštěpařské dvojice, ale v soubojích se světovou elitou se neztratili ani další čeští atleti, například Zuzana Hejnová, Jiřina Ptáčníková, Denisa Rosolová i jiní.

„Už samotný start v této soutěži je pro každého určitou odměnou za dosavadní pěkné výsledky. Má možnost získat další velice cenné zkušenosti a při dobrém umístění i zajímavou finanční prémii. Je to i zpestření jeho programu, ale samozřejmě i dost náročné na cestování, neboť některé závody se konají i mimo Evropu. Rovněž před dalším ročníkem Diamantové ligy jsem z českého pohledu optimista. Věřím, že se ho zase zúčastní medailisté z vrcholných mezinárodních soutěží, což by mohlo být osm až deset atletů,“ dodává Dvořák.

Autoři: Jaroslav Pešta
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Nevhodný příspěvek ()
Tento příspěvek byl redakcí označen jako nevhodný.
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
VIDEO
Sebastian Vettel při Velké ceně Austrálie se zvukem motorů spokojený nebyl.
Vojtěch Scheinost
Takhle nezní formule 1, tenhle zvuk je úplný "shit", nadává mistr světa...
VIDEO
Radek Štěpánek (vlevo) se v Japonsku bude muset bez Tomáše Berdycha obejít.
Radek Štěpánek bude hlavní oporou českého týmu ve čtvrtfinále Davisova...
reklama
reklama
reklama