reklama
reklama
15. 9. 2012 | poslední aktualizace: 15. 9. 2012  17:58
Špotáková bojuje v Talence v sedmiboji

Sedmiboj Špotákové jako na houpačce. Škobrtnutí na překážkách, výška ano, koule ne

Barbora Špotáková se vrací ke svým atletickým kořenům a na mítinku ve francouzském Talence startuje v sedmiboji. Zlatou olympijskou sezonu tak zakončuje symbolicky. V tréninku se jí letos v doplňkových disciplínách dařilo, proto se rozhodla zkusit sedmiboj naostro.
vsc
Barbora Špotáková
Barbora Špotáková
foto: ČTK

Po první polovině soutěže je průběžně sedmá se ziskem 3 411 bodů. Vede Litevka Austra Skujyteová, která po čtyřech disciplínách nasbírala bodů 3 756. Reprezentantce pobaltské republiky se vydařila především koule a výška, ve které dokázala jako jediná překonat laťku ve výšce 185 centimetrů.

Špotákové nevyšla hned první disciplína. Na stovce zavadila o poslední překážku a do cíle doklopýtala v čase 14,66 vteřiny. Dokonce se zdálo, že do cíle ani nedoběhne. "Cítila jsem se v rozcvičení skvěle, ale protože běhám na tréninku jen do šesté překážky, tak jsem na osmé zavadila špičkou. Neměla jsem už patřičnou frekvenci a byla jsem blízko. Škoda. Snad to bude ve výšce lepší," komentuje Špotáková svůj výkon.

reklama

Ve výškařském sektoru skočila 176 centimetrů. S výkonem byla nadmíru spokojená. "Super," říkala si a dál už neskákala, aby neriskovala."Byla to náročná soutěž, protože nás skákalo jen sedm a naskákala jsem tak deset pokusů v krátké době. Vyrovnala jsem osobák fyzioterapeuta Pavla Koláře, což byla moje motivace. Pro mě těžké disciplíny mám dneska za sebou."

To ji ovšem ještě čekala koule. Trápení ve vrhu rozhodně nečekala. "První pokus 13.42 mi v podstatě vypadl z ruky. Druhý, který byl přes 14 metrů, jsem přešlápla a třetí mi vůbec nevyšel," komentuje nezdařený výkon.

Na dvoustovce pak vyhrála svůj rozběh časem 25,50 sekundy a zase byla spokojená. Zaostala jen o 17 setin za osobním rekordem. "Zúročila jsem běhání s fenkou Kevinkou ve Hvězdě," řekla s úsměvem.

Helcelet po prvním dnu na třetí příčce

Na stejném mítinku startuje v desetiboji Adam Sebastian Helcelet. Po pěti disciplínách je třetí se ziskem 4 184 bodů. Se svým výkonem zatím nemůže být spokojen, lituje především úvodní stovky. "Spokojený nejsem. Cítil jsem se zatuhlý a nebyl jsem to já," odtušil český reprezentant. První místo drží Ukrajinec Alexej Kasjanov s 4 301 body a druhý Belgičan Hans van Alphen s 4 198 body.

Autoři: vsc
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Sedmiboj Špotákové jako na houpačce. Škobrtnutí na překážkách, výška ano, koule ne (zločinec)
Už by se měla nechat "zbouchnout" tím svým kolíkem a bude klid
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
VIDEO
Sebastian Vettel při Velké ceně Austrálie se zvukem motorů spokojený nebyl.
Vojtěch Scheinost
Takhle nezní formule 1, tenhle zvuk je úplný "shit", nadává mistr světa...
VIDEO
Radek Štěpánek (vlevo) se v Japonsku bude muset bez Tomáše Berdycha obejít.
Radek Štěpánek bude hlavní oporou českého týmu ve čtvrtfinále Davisova...
reklama
reklama
reklama