Úřadující světový šampion Kimi Räikkönen vyhrál nedělní Velkou cenu Malajsie. Za jezdcem stáje Ferarri dojel Robert Kubica z BMW, třetí skončil Heikki Kovalainen z McLarenu. Vítěz úvodního podniku sezony v Austrálii Lewis Hamilton obsadil páté místo. formule-malajsie-ferrari-pit-stop-192x128.jpg

Hamilton je se 14 body stále ve vedení průběžného pořadí MS. Ani druhý závod nedokončil Räikkönenův stájový kolega Felipe Massa, vítěz sobotní kvalifikace.

Osmadvacetiletý Räikkönen vybojoval šestnácté vítězství v kariéře a posunul se na druhé místo klasifikace s tříbodovou ztrátou na Hamiltona. Jedenáct bodů na kontě má i Nick Heidfeld z Německa, který po druhém místě z Austrálie skončil v Malajsii za volantem BMW šestý. Heidfeldovi se nepovedl start, po kterém ztratil pět míst, jeho krajan Niko Rosberg ve williamsu přišel o naděje na zopakování třetího místa z Melbourne, když musel brzy po startu do boxů kvůli výměně uraženého předního přítlačného křídla.

Polovinu závodu kralovalo Ferrari

Na okruhu v Sepangu přes půl závodu vše nasvědčovalo tomu, že stáj Ferrari týden po fiasku v Melbourne oslaví double. Massa uhájil po startu z pole position první místo, byť před nájezdem do první zatáčky jen s vypětím sil odrazil atak týmového kolegy. Oba rudé vozy se soupeřům vzdálily a soupeřily prakticky jen mezi sebou.

Massa vévodil pořadí až do první zastávky v boxech. Räikkönen zajel k mechanikům později a vrátil do závodu před Brazilcem. Brzy poté, co se GP na 56 kol přehoupla do druhé poloviny, se ale naplnil Massův osud. Na druhém místě dostal v pravotočivé dvojzatáčce ve 31. kole smyk a skončil v bezpečnostní zóně, kde na sypkém podkladu uvízl a nedokázal se vrátit na trať.

V té době už měl prakticky po nadějích na zopakování australského triumfu i Hamilton. Po penalizaci v kvalifikaci, která jej odsunula ze druhé do páté řady startovního roštu, měl britský mladíček potíže při prvním pit stopu. Komplikace s výměnou přední pravé pneumatiky jej zdržela v depu na dvacet sekund a vicemistr světa tím ztratil průběžné páté místo, které předtím hlavně povedeným startem vybojoval.

Příští závod je na programu 6. dubna v Bahrajnu.

1. Räikkönen (Fin./Ferrari) 1:31:18,555, 2. Kubica (Pol./BMW) -19,570, 3. Kovalainen (Fin./McLaren) -38,450, 4. Trulli (It./Toyota) -45,832, 5. Hamilton (Brit./McLaren) -46,548, 6. Heidfeld (Něm./BMW) -49,833, 7. Webber (Austr./Red Bull) -1:08,130, 8. Alonso (Šp./Renault) -1:10,041, 9. Coulthard (Brit./Red Bull) -1:16,220, 10. Button (Brit./Honda) -1:26,214

Pořadí MS (po 2 z 18 závodů): 1. Hamilton 14, 2. Räikkönen 11, 3. Heidfeld 11, 4. Kovalainen 10, 5. Kubica 8, 6. Rosberg (Něm./Williams) 6, 7. Alonso 6, 8. Trulli 5, 9. Nakadžima (Jap./Williams) 3, 10. Bourdais (Fr./Toro Rosso) 2

Pohár konstruktérů: 1. McLaren-Mercedes 24, 2. BMW-Sauber 19, 3. Ferrari 11, 4. Williams 9, 5. Renault 6, 6. Toyota 5