Juniorka Plíšková, která figuruje v žebříčku WTA až v na 671. místě, překvapila už postupem z prvního kola. V něm ve dvou setech vyřadila bývalou hráčku top ten Australanku Molikovou, a docílila tak prvního vítězství na okruhu WTA. Proti osmé nasazené Estonce Kanepiové se jí úvod nepovedl, v prvním setu získala jen jediný game. "Začala hodně slušně, zabíjela mi to a já hrála trochu pasivně. Tak jsem si zavolala trenéra a ten mi poradil, abych hrála agresivněji," uvedla Plíšková.

Postřehy trenéra jí očividně pomohly, ve druhém setu nastoupila na kurt úplně jiná hráčka a druhý set vyhrála 6:3. Plíšková si poradila i s další nesnází, ve třetím setu prohrávala už 1:4. "Tohle je můj stav, já to vždycky otočím. Je to taková poslední šance," prozradila. Další kritickou situaci zvládla za stavu 4:5, kdy soupeřka při jejím podání vedla už 30:0 a dělily ji dva míče od postupu. Plíšková ale stav setů vyrovnala a v dalším gamu sama vzala Estonce servis. Celý zápas ukončila sérií úspěšných podání a radovala se z postupu do čtvrtfinále. "Servis mě tam naštěstí podržel, ten mě dneska zachránil," uvedla.

Ve čtvrtfinále se Plíšková zahraje s vítězkou utkání dvou běloruských reprezentantek Pučeková - Azarenková. Druhá jmenovaná si v prvním kole snadno poradila s Petrou Kvitovou, které ve fedcupovém utkání porazila izraelskou jedničku Šahar Peerovou. Kvitová v prvním setu na šestadvacátou hráčku světového žebříčku nestačila. Ve druhém setu získala při podání Azarenkové brejk na 4:2, přesto set nevyhrála. Běloruska čtyřmi hrami v řadě výsledek otočila a vyhrála celý zápas. "Dalo se s ní hrát, já to vím. Pokazila jsem si to sama," sebekriticky zhodnotila zápas Kvitová.

Zato Iveta Benešová na svou výbornou formu z Izraele dokázala navázat. Proti Švédce Arvidssonové vyhrála první set 6:3, ale ve druhém měla navrch její soupeřka. Benešová sice dokázala dotáhnout ztrátu ze stavu 2:5, v rozhodující chvíli ale opět ztratila podání a prohrála 5:7. Třetí set byl ale opět v její režii, dostala se do vedení 5:0 a s přehledem své vedení udržela. Ve druhém kole se utká s Amanmuradovovou z Uzbekistánu. "Včera jsem ještě měla takové trošičku těžší nohy. I dneska to není furt ono, ale jsem ráda, jak jsem to zvládla a že jsem se pohybovala docela dobře. Mám hroznou radost, že jsem vyhrála," popsala zápas Benešová.