Fanoušci Hamburku na stadionu v Edenu. Zápas měl na české poměry netradiční předehru. Asi 400 fanoušků Hamburku vpodvečer komplikovalo dopravu na Václavském náměstí v Praze.

Po cestě zapalovali dýmovnice, házeli sklo, ničili zeleň a provolávali pokřiky v němčině. Policisté kvůli nim museli na několika místech hlavního města krátkodobě přerušit dopravu.

Fanoušci Hamburku o sobě nechali slyšet ještě těsně před začátkem zápasu, kdy ve svém sektoru zapálili několik světlic.

V úvodu samotného utkání byl nejvíce vidět turecký rozhodčí Selcuk, který několikrát pochybil na obou stranách. Nejvíce praštilo do očí odpískání nepřímého kopu pro Hamburk, přestože se na zemi svíjel útočník Slavie Necid.

Martin Vaniak sleduje, jak míč končí v síti. Časté pískání na turecké trio přerušila až rozhlasová zpráva ve 20. minutě, že v souběžně hraném utkání vede Žilina na hřišti Aston Villy 2:0.

Po půl hodině hry se zničehonic dostali hosté do vedení. Po rychlé kombinaci a nešťastné teči Suchého se dostal míč k osamocenému chorvatskému ostrostřelci Ivicovi Oličovi, který bezpečně uklidil míč ke vzdálenější tyči Vaniakovy branky.

Ihned po uznání branky se trenér Slavie Karel Jarolím rozeběhl k pomeznímu rozhodčímu signalizovat ofsajd, změny verdiktu se však nedočkal, naopak byl hlavním rozhodčím vykázán na tribunu.

Hamburk se v dalším průběhu poločasu stáhl do defenzivy a Slavia tak měla stejně jako v zápase proti Aston Ville hodinu na to, aby se pokusila nepříznivý výsledek zvrátit.

Největší šanci na skórování měl ve 39. minutě Hubáček, který se dostal k míči po špatném odkopu hamburských obránců, jeho střelu z hranice pokutového území však brankář Rost vytáhl konečky prstů nad bránu.

Trenér Jarolím se během poločasové přestávky rozhodl vsadit vše na útok, když obránce Hubáčka vystřídal Šmicrem, který se zařadil vedle Necida do útoku.

Druhý poločas však přinesl marné dobývání branky Hamburku, přestože do útoku postupně přišli Ivana s Toleskim.

Naopak definitivní pojistku vítězství mohl hostům přinést v 81. minutě Silva, ale jeho hlavičku z bezprostřední blízkosti zneškodnil Vaniak.

Ten se stal v závěru obětí katastrofálního výkonu sudího Selcuka, který udělil brankáři Slavie za faul v pokutovém území na Davida Jarolíma červenou kartu a následný pokutový kop proměnil proti obránci Brabcovi, který se musel postavit do brány, Petrič.

Pohár UEFA - skupina F:

Slavia Praha - Hamburk 0:2 (0:1)

Branky: 30. Olič, 90.+3 Petrič z pen. Rozhodčí: Dereli Selcuk - Akkin, Satman (všichni Tur.). ŽK: Krajčík - Demel. ČK: 90. Vaniak (Slavia). Diváci: 17.368.

Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Brabec, Hubáček (46. Šmicer) - M. Jarolím, Belaid (69. Ivana), Tavares, Černý - Necid (72. Toleski), Švento. Trenér: K. Jarolím.

Hamburk: Rost - Demel, Reinhardt (76. Boateng), Mathijsen, Aogo - D. Jarolím, Silva, Benjamin, Jansen - Olič, Petrič (90. Guerrero). Trenér: Jol.

Aston Villa - Žilina 1:2 (1:2)

Branky: 28. Delfouneso - 16. Leitner, 19. Štyvar. Rozhodčí: Berntsen (Nor.). ČK: 79. Leitner.

1. Hamburk  4:2
 2. Aston Villa 4:3