A nakonec se jí to opravdu podařilo. V druhé polovině programu svou vedoucí pozici z prvního dne uhájila a získala již čtvrtý titul světové šampionky. Předchozí tři vybojovala na jednotlivých tratích.

"Je to něco neuvěřitelného. Stále tomu nemůžu uvěřit. Je to nádherný pocit, ale všechno mě bolí," řekla Sáblíková ČTK několik desítek minut po skončení šampionátu v norském Hamaru. V noci podle svých slov spala asi jen čtyři hodiny.

"Pořád jsem musela myslet na to, že by se to mohlo podařit a že můžu vyhrát," přiznala jedenadvacetiletá česká reprezentantka.

Přestože jsou její specialitou delší tratě tři a pět kilometrů, v hale, v které bojovali rychlobruslaři o medaile na olympijských hrách v roce 1994, začala ve velkém stylu už v sobotu na nejkratší pětistovce.

Trenér mi říkal, že když zvládnu pětistovku, mohlo by to dobře dopadnout

Podařilo se jí totiž zlepšit český rekord a časem 40,28 sekundy se udržela v kontaktu s nejlepšími.

"Petr (trenér Novák) říkal, že když neztratím více než vteřinu, tak by to mohlo dobře dopadnout a na dlouhých štrekách to zvládnu. A to se podařilo," uvedla nejlepší česká sportovkyně roku 2007.

Sáblíková totiž následně ovládla druhou disciplínu, klání na 3000 metrů, a dostala se do čela průběžného pořadí.

Spánkový deficit se prý v závodu na 1500 metrů projevil, ale v závěrečné pětce Sáblíková opět dominovala a víceboj vyhrála. I když na konci byla hodně nervózní.

Když jsem čekal na poslední jízdu, pobíhala jsem a měla nervy na dranc

Startovala totiž ve čtvrté dvojici, až po ní jely nakonec druhá Kristina Grovesová z Kanady i třetí Ireen Wüstová z Nizozemska.

"Byly to nervy, hlavně s Kristinou. Pobíhala jsem tady a měla jsem je nadranc. Dvě tři kola před cílem jsem ale viděla, že by to mělo vyjít. A začali jsme s Petrem brečet," přiznala Sáblíková.

Dvojnásobná vítězka Světového poháru, která kraluje seriálu i v této sezoně, podle všeho zažívá životní sezonu.

Oslavu si nechám až na konec sezóny, za týden mě čeká světový pohár

"Asi jo. Já ale doufám, že životní bude ta příští. Olympijská. I když to bude hodně těžké," řekla Sáblíková, která bude ve Vancouveru patřit k hlavním adeptkám na zisk zlaté medaile na dlouhých tratích.

Se současnou sezonou je ale maximálně spokojená. "Já si užívám každý závod, každé stupně vítězů, každý osobák," usmála se. Kvůli náročnému programu ji v nejbližší době nečeká ani žádná oslava vícebojařského triumfu.

"To si necháme až po sezoně. Už příští týden mě čekají další těžké závody v Heerenveenu, kde pokračuje Světový pohár," vysvětlila Sáblíková.