Dosáhl tak druhého nejlepšího výsledku v sezoně, navíc na tratích, kde se pojede příští rok olympijský závod. V pořadí disciplíny se posunul na průběžnou sedmou příčku. Z prvenství se radoval Rakušan Markus Schairer.

"Jsem vcelku spokojený, není to špatný výsledek," komentoval závod v rozhovoru pro ČTK Novotný, který v kvalifikaci skončil jedenáctý. V semifinále pak při dramatické jízdě upadl po skoku z druhého místa i s ostatními.

"Jeli jsme všichni takovej kotel, že jsem se rozsekali naráz," vykládal. Upadli tři jezdci najednou, čtvrtý snowboardcrossař neustál skok v pasáži dřív a skončil v síti.

"Jsem lehce potlučený, ale byla to docela legrace," vykládal Novotný. Vyletěl z trati a přestože okamžitě vstal, už se mezi postupující dvojici do finále nedokázal dostat.

Měl jsem smůlu, že jsem byl oproti soupeřům, kteří spadli, nejdál od tratě

"Vstal jsem rychle, ale dva soupeři byli výš a rychleji se jim to rozjelo. Já byl nejdál od tratě," komentoval dramatickou situaci snowboardista.

Pochvaloval si olympijské prostředí i organizaci závodů. "Je to tady nádherné, z jedné strany kopce a výhled na jezero, z druhé strany pohled na Vancouver," popisoval.

"A trať byla asi nejlepší, co jsme letos jeli," glosoval trasu se čtrnácti skoky a velkými plynulými zatáčkami. "Dá se tady hodně předjíždět," všiml si.

Olympijská trať, kde bude Novotný obhajovat 13. místo z Turína, by měla být velmi podobná té ze Světového poháru.

Snowboardcross Světového poháru v Cypress:

Muži: 1. Schairer (Rak.), 2. Robertson (Kan.), 3. Wescott (USA), ...6. Novotný, 41. Hejník (oba ČR).

Průběžné pořadí SP (po 5 závodech): 1. Schairer 3160, 2. Wescott 2170, 3. Robertson (Kan.) 1960, ...7. Novotný 1540.