V brance Manchesteru ovšem nenastoupil nizozemský rekordman Edwin van der Sar, ale jeho polský náhradník Tomasz Kuszczak.

Tradiční jednička United, kterou trenér Alex Ferguson pravděpodobně šetřil na úterní osmifinálový zápas Ligy mistrů proti Interu Milán, má šanci prodloužit svou osobní neprůstřelnost, momentálně čítající 1302 minut, v dalším zápase.

Skóre utkání otevřel ve 23. minutě domácí Wayne Rooney, Blackburn vyrovnal za deset minut zásluhou paraguayského útočníka Santa Cruze.

Vítězné branky se stadion Old Trafford dočkal v 60. minutě, kdy se Cristiano Ronaldo z přímého volného kopu trefil výstavní ranou do horního rohu Robinsonovy branky.

Manchester United, který vyhrál v desátém ligovém zápase za sebou, má v čele osmibodový náskok. Druhý Liverpool čeká v neděli zápas s Manchesterem City.

Hiddink ve své premiéře dovedl Chelsea na třetí příčku po výhře nad Aston Villou

Chelsea zdolala Aston Villu na jejím hřišti 1:0 a vystřídala ji na třetím místě tabulky. Londýnský celek, který poprvé vedl nizozemský trenér Guus Hiddink, vyhrál v birminghamském Villa Parku v Premier League poprvé od března 1999.

K výhře hostů pomohl několika důležitými zákroky Petr Čech. Jedinou branku zápasu vstřelil 19. minutě nejlepší střelec soutěže Nicolas Anelka, který po akci spoluhráče Lamparda zblízka přehodil brankáře Friedela.

Francouzský kanonýr, který nastoupil pro Chelsea v atypickém dvoučlenném útoku s Didierem Drogbou, má na svém kontě 15 ligových branek.

Arsenal hrál v lize potřetí v řadě bez branek, při svém debutu se neprosadil ani Aršavin

Arsenal doma bez branek remizoval se Sunderlandem a už ve třetím ligovém zápase za sebou zopakoval tento výsledek.

Branku nedokázala vstřelit ani nová akvizice týmu Andrej Aršavin, který ve svém premiérovém zápase za londýnský celek nastoupil v základní sestavě.

Ruský záložník či útočník, který přišel na úplném závěru zimního přestupního období ze Zenitu Petrohrad, svůj debutový zápas nedohrál a v 63. minutě byl vystřídán.

West Ham prohrál v Boltonu, Kováč se na hřišti znovu neobjevil

Bolton porazil West Ham na svém stadionu 2:1 a obě branky vstřelil během prvních jedenácti minut.

Úvodní trefu obstaral v 10. minutě z trestného kopu domácí útočník Taylor, na rozdíl dvou branek zvyšoval jen o minutu později svým desátým ligovým gólem záložník Kevin Davies.

West Ham, v jehož dresu se ani nyní nedočkal debutu Radoslav Kováč, dokázal v 66. minutě pouze snížit gólem středopolaře Parkera.

V zápase Stoke s Portsmouthem padly všechny čtyři góly až v závěru

Stoke remizovalo na svém stadionu s Portsmouthem 2:2 a všechny branky padly až v poslední čtvrthodině.

Nejdříve poslal hosty do vedení chorvatský středopolař Kranjčar, domácí útočník Beattie však během následujících pěti minut otočil dvěma brankami vývoj utkání.

Stoke přišlo o tři body v úplném závěru, kdy střelu portsmouthského obránce Hreidarssona nešťastně tečoval do vlastní branky Shawcross.

Premier League - 26. kolo:

Aston Villa - Chelsea 0:1 (19. Anelka), Arsenal - Sunderland 0:0, Bolton - West Ham United 2:1 (10. Taylor, 11. K. Davies - 66. Parker), Middlesbrough - Wigan 0:0, Stoke - Portsmouth 2:2 (78. z pen. a 80. Beattie - 75. Kranjčar, 90. vlastní Shawcross), Manchester United - Blackburn 2:1 (23. Rooney, 60. Ronaldo - 32 Santa Cruz).