Náskok katalánského velkoklubu se na prvním místě tabulky zmenšil na sedm bodů před Realem Madrid, který doma deklasoval Betis Sevilla 6:1.

Barcelonské derby bylo od začátku vypjaté a rozhodčí od prvních minut hojně rozdával žluté karty. Zápas výrazně ovlivnila 39. minuta, v níž domácí záložník Keita uviděl kartu červenou.

Espaňol využil početní výhody krátce po přestávce, kdy se v rozmezí pěti minut dvakrát trefil záložník De la Peňa.

Za domácí, které čeká v úterý osmifinálový zápas Ligy mistrů na půdě Lyonu, v 63. minutě pouze korigoval skóre středopolař Yaya Touré. Espaňol vyhrál na Nou Campu poprvé od roku 1982.

Real během prvního poločasu vstřelil Betisu šest branek

Zaváhání hlavního konkurenta v boji o titul plně využil Real Madrid, který si doma doslova pohrál s Betisem Sevilla. Všech sedm branek padlo v úvodní pětačtyřicetiminutovce.

Po dvou brankách zaznamenali v zápase kapitán Raúl a zimní nizozemská posila Klaas-Jan Huntelaar.

Realu se v poslední době ve španělské nejvyšší soutěži daří a už devět zápasů za sebou vyhrál. Ve středu zavítá na jeho stadion Santiago Bernabeu v milionářské soutěži anglický Liverpool.

Villarreal na domácí půdě Sporting Gijón těsně 2:1, přestože prohrával už od první minuty. Ve šlágru kola si FC Sevilla poradila s Atlétikem Madrid, když vyhrála 1:0 a pojistila si třetí místo v tabulce.

Jediný gól utkání vstřelil tři minuty před koncem Jesus Navas. Největší šanci madridského celku, v jehož obrané odehrál celý zápas Tomáš Ujfaluši, nevyužil Diego Forlán, který v prvním poločase nastřelil břevno domácí branky.

Španělská fotbalová liga - 24. kolo:

FC Barcelona - Espaňol Barcelona 1:2 (63. Yaya Touré - 50. a 55. De la Peňa), Real Madrid - Betis Sevilla 6:1 (15. a 24. Huntelaar, 36. a 42. Raúl, 7. Higuaín, 45. Ramos - 30. Oliveira), Villarreal - Gijón 2:1 (2. Pirés, 36. Capdevila - 1. Bilic), FC Sevilla - Atlético Madrid 1:0 (87. Navas).