Tři kanadské body za gól a dvě finální přihrávky zaznamenali plzeňští útočníci Tomáš Vlasák a Roman Tomas.

V desáté minutě přišla první přesilovka v utkání, jíž hráli Západočeši, puk se v ní dostal mezi kruhy ke Cartellimu a ten trefil přesně levý horní roh Vojtkovy svatyně.

Ještě před odchodem do kabin se podruhé radovali Plzeňští. Adamský sice po závaru minul poloprázdnou klec, ale poté ztratil zcela zbytečně puk v rohu za vlastní brankou Peterek, Straka předložil Vlasákovi a bylo to 2:0.

Ve 32. minutě hráli domácí přesilovku a Straka měl po Vlasákově přihrávce zpoza branky snadnou úlohu.

Plzeňští vyprovodili Třinec debaklem

Definitivní razítko na důležité druhé vítězství pro Plzeň stihl přidat ještě 44 vteřin před druhou přestávkou Kracík po přihrávce Adamského a bylo jasné, že Třinec už nedokáže zvednout hlavu.

Ve třetí části už se hrálo prakticky jen z povinnosti a zbývalo vyřešit jedinou hádanku - zda dokáže Chábera uhájit čisté konto až do závěrečné sirény.

Ve 46. minutě hráli hosté 34 vteřin pět na tři, Západočeši sice odolali, ale vzápětí se dvojnásobná početní výhoda protáhla o dalších 82 sekund, poté co Chábera posunul branku, a Sekeráš vzápětí snížil.

Místo druhého gólu Třince přišly naopak dva zásahy domácích, které udělaly z výsledku debakl. V 53. minutě se trefil v přesilovce spalovač zápasu Tomas a v 57. završil výsledek Kracík.

Brankář Štěpánek si připsal první čisté konto v play-off

Vítkovice daly v každé z třetin po jednom gólu, ale Severočechy udržely na uzdě zejména bezchybnou obranou s vynikajícím brankářem Štěpánkem, který uhájil své první čisté konto v play-off.

Vítkovice dostala do tlaku první přesilovka. Dozvuky náporu při rovnocenném počtu hráčů zužitkoval Ujčík, který se při dalším signalizovaném vyloučení přesně opřel do Svačinovy přihrávky od zadního mantinelu.

Liberec ve 34. minutě znovu ranila čtvrtá řada, Svačina s Ujčíkem si jen prohodili role a Svačina ranou ze středu kluziště nekompromisně zavěsil.

Severočechům v závěru na zvrat chyběly síly. Třetím gólem je dorazil Stehlík, který při vlastním oslabení vymetl šibenici liberecké branky.

Třetí zápasy se hrají ve středu v Liberci a v Třinci.

Předkolo play-off hokejové extraligy - 2. zápasy:

Vítkovice Steel - Bílí Tygři Liberec 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Ujčík (Svačina, Hruška), 34. Svačina (Ujčík), 43. Stehlík (Burger, Hubáček). Rozhodčí: Minář, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:4. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4431. Stav série: 2:0.

Vítkovice: Štěpánek - M. Barinka, Jurečka, Kuboš, Stehlík, Krstev, Trnka - Klimek, J. Štefanka, Krenželok - Ondřej, Burger, Hubáček - Strapáč, Šimíček, Kvapil - Ujčík, R. Hruška, Svačina. Trenéři: Hadamczik, Konečný a Moták.

Liberec: Leinonen - Modrý, Kolmann, Hunkes, Žabka, Jareš, Derner (od 22. Kajínek) - R. Vrbata, V. Nedorost, Podkonický - Vantuch, Kašpařík, Pletka - Bartovič, P. Nedvěd, Šachl - od 26. navíc Pabiška, Blatný, Víšek. Trenéři: Pešán, Kapoun a J. Nedvěd st.

Lasselsberger Plzeň - Oceláři Třinec 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Cartelli (Jan Kovář, Tomas), 19. Vlasák (M. Straka, Vostřák), 32. M. Straka (Vlasák, Vostřák), 40. Kracík (Adamský), 53. Tomas (Vlasák), 57. Kracík (Tomas) - 48. Sekeráš (V. Polák, D. Květoň). Rozhodčí: Fraňo, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:5. Využití: 3:1. Diváci: 5488. Stav série: 2:0.

Plzeň: Chábera - Čakajík, Smrek, Cartelli, Redlihs, Benák, Pácal, od 41. navíc Dresler - Vostřák, M. Straka, Vlasák - Tomas, Kracík, Matějovský - Adamský, Jan Kovář, Dvořák - Kubica, Kubalík, Laš. Trenéři: Hynek, Razým a Pejchar.

Třinec: Vojtek - D. Seman, Malec, Andersons, Sekeráš, Rangl, Gureň, Vosátko, Výtisk - Balej, Polanský, Hašek - D. Květoň, Peterek, D. Moravec - Pánik, Kováčik, Steber - Tomík, V. Polák. Trenéři: Marek a Kopřiva.