V druhém duelu, který se hraje za týden, tak stačí Galatasarayi i bezbranková remíza.

Nový trenér Galatasaraye Bülent Korkmaz měl před zápasem velké problémy se sestavou, jelikož nemohl využít ani jednoho z dosavadních stoperů základní sestavy.

Navíc v útoku postrádal českého útočníka Milana Baroše pykajícího za žluté karty. Jenže Hamburk, v jehož sestavě nechyběl český reprezentant David Jarolím, ze začátku dokazoval svou slabší formu posledních týdnů.

Galatasaray ucítil šanci a hrozil především z rychlých brejků. Po jednom z nich se po půlhodině hry dostal míč k Akmanu Ayhamovi, který z hranice velkého vápna mířil přesně k tyči.

Šlo o jedinou střelu hostů mezi tři tyče za celý zápas, o to více může Hamburk mrzet, že se mu nepodařilo naplnit jeden ze svých hlavních cílů - neinkasovat.

Hamburk se proto musel tlačit do útoku a krátce po změně stran přišlo vyrovnání. Jansen si před brankou počkal na odražený míč a zblízka ho napálil do sítě.

Navíc chvíli nato Galatasaray přišel o vyloučeného stopera Asika Emreho, který nedovoleně zastavil unikajícího Petriče a uviděl červenou kartu. Jenže Hamburk 37 minut trvající početní výhodu nevyužil a v odvetě na horké istanbulské půdě nesmí prohrát.

Ani Marseille početní výhodu proti Ajaxu nevyužila

Početní převaha nebyla výhodou ani pro fotbalisty Marseille. Ti měli v duelu s Ajaxem Amsterodam o jednoho muže více již od 42. minuty, ale další branku nepřidali.

Hlídali si totiž hlavně náskok 2:1, který si vydobyli ještě před vyloučením hostujícího Van der Wiela.

Marseille poslal do vedení v 19. minutě kapitán Bruno Cheyrou střelou z 25 metrů. Následně pohotovou patičkou zvýšil kanonýr Mamadou Niang. Hosté snížili zásluhou pokutového kopu Luize Suáreze.

CSKA v Poháru UEFA ještě nenašel přemožitele

Ve své suverénní jízdě pokračují fotbalisté CSKA Moskva, kteří v letošním ročníku Poháru UEFA ještě nenašli přemožitele. Vítěz této soutěže z roku 2005 si doma poradil i s ukrajinským šampionem Šachtorem Doněck opět díky brazilskému útočníkovi Vágnerovi Loveovi.

Na začátku druhé půle byl v pokutovém území faulován Krasič a Love penaltu bez problémů proměnil. Připsal si tak svůj již jedenáctý gól v devíti odehraných zápasech a jednoznačně vede tabulku střelců.

Za Šachtor odehrál celé utkání i český defenzivní záložník Tomáš Hübschman, za vítěze na poslední dvě minuty nastoupil Luboš Kalouda, který si tak připsal první start za CSKA od srpna minulého roku.

Šírl byl u porážky obhájců z Petrohradu v Udine

Zahrál si i poslední z českých zástupců v Poháru UEFA Radek Šírl, který na levé straně obrany Zenitu Petrohrad strávil celé utkání na hřišti Udine.

Obhájce prvenství se na italské půdě dlouho úspěšně bránil, až pět minut před koncem domácí Pepe unikl po pravé straně a před brankou našel zcela volného Quagliarellu, pro kterého nebyl problém trefit prázdnou branku.

V nastavení navíc proměnil pokutový kop Di Natale a Zenit tak bude muset v domácí odvetě vstřelit alespoň dvě branky, aby mohl uvažovat o obhajobě trofeje.

Manchester City si přiblížil postup dvoubrankovou výhrou

Stejně nadějnou výchozí pozici do odvety jako Udine bude mít i Manchester City, který doma porazil 2:0 dánský Aalborg. Již po osmi minutách otevřel skóre Caicedo a po půlhodině hry zvýšil Wright-Phillips parádní ranou do šibenice.

Po zbytek zápasu si Manchester slibný náskok hlídal a v odvetě tak Aalborg musí dotahovat dvoubrankové manko.

V ukrajinském souboji se radovalo Dynamo Kyjev, které doma vyhrálo 1:0 nad Metalistem Charkov. O jedinou branku se postaral chorvatský záložník Vukojevič.

Výhru 1:0 uhrál i přemožitel AC Milán z minulého kola Brémy. Německý tým si doma poradil s francouzským St. Etienne díky ráně obránce Nalda. Třetí z francouzských zástupců Paris St. Germain doma hrál bez branek s Bragou.

Úvodní osmifinálová utkání fotbalového Poháru UEFA:

Hamburk - Galatasaray 1:1 (0:1)

Branky: 49. Jansen - 33. Ayhan. Rozhodčí: Kassai (Maď.). ČK: 53. Asik Emre (Galatasaray).

Dynamo Kyjev - Metalist Charkov 1:0 (0:0)

Branka: 54. Vukojevič. Rozhodčí: Riley (Ang.).

CSKA Moskva - Šachtar Doněck 1:0 (0:0)

Branka: 50. Vágner Love z pen. Rozhodčí: Rizzoli (It.).

Paris St. Germain - Braga 0:0

Rozhodčí: Trefoloni (It.).

Werder Brémy - St. Etienne 1:0 (1:0)

Branka: 20. Naldo. Rozhodčí: Hauge (Nor.).

Olympique Marseille - Ajax Amsterodam 2:1 (2:1)

Branky: 19. Cheyrou, 33. Niang - 36. Suárez z pen. Rozhodčí: Bebek (Chorv.). ČK: 42. Van der Wiel (Ajax).

Udine - Zenit Petrohrad 2:0 (0:0)

Branky: 85. Quagliarella, 90.+3 Di Natale z pen. Rozhodčí: Iturralde González (Šp.). ČK: 90.+2 Širokov (Zenit).

Manchester City - Aalborg 2:0 (2:0)

Branky: 8. Caicedo, 30. Wright-Phillips. Rozhodčí: Hamer (Luc.).