Sibiřskému mužstvu s Jaromírem Jágrem "chybělo jen mizerných 15 vteřin, aby zopakovalo v play off zázrak", dodává list v narážce na předchozí senzační omské vyřazení nejlepšího týmu základní části z Ufy.

Vše rozhodla chyba omských "Jestřábů" po vhazování krátce před koncem třetí třetiny, po níž padl vyrovnávací gól. Po 128 vteřinách prodloužení pak domácí přidali vítěznou branku.

"Rusko takové čtvrtfinále ještě nevidělo. Jestřábi vstali z popela a byli 15 vteřin od semifinále. Ale hokejisté Barsu udělali to, co od nich čekal celý čtyřmilionový Tatarstán," míní list, podle něhož byl tento vyřazovací duel hoden finále a takový zápas nemá poražených.

Sovětskij sport oceňuje i vyrovnávací branku "probuzeného" Jágra, kterému se povedl "ukázkový útok" a přispěl i k druhému gólu Avangardu. Kdyby domácí neměli tak vynikajícího brankáře a hosté měli více štěstí, mohlo skóre podle listu vypadat jinak.

Závěr se podobal basketbalové koncovce

Tribuny s 10 tisíc fanoušků, kteří kupovali vstupenky od překupníků za dvojnásobnou cenu než v pokladnách, ztichly. Koncovka se podobala spíše basketbalovému zápasu a všichni ji sledovali vestoje.

Kommersant označuje zápas za "thriller", v kterém se Kazaň zachránila těsně před koncem normální hrací doby a "dorazila" Omsk v prodloužení.

Zpočátku se přitom zdálo, že Avangardu jde hlavně o to, aby nezopakoval sobotní noční můru s domácím debaklem 1:11, a tak v první třetině vjížděli jeho hráči do útočného pásma "jako do ledové vody, jenom po špičkách".

"Jaromír Jágr, který se do té chvíle nijak nevyznamenal, se probudil ze spánku"

Vedoucí gól domácích však Omsk donutil proměnit se v druhé třetině v zcela jiný tým a důsledky byly pro domácí strašlivé. "Jaromír Jágr, který se do té chvíle nijak nevyznamenal, ... se probudil ze spánku.

Jakýkoli jiný hráč v jeho situaci, v sevření obránců a se zlomkem vteřiny na střelu, by prostě vypálil směrem na branku, nic víc. Vynikající Čech však pohybem zápěstí umístil puk do branky," vyzdvihl list.

Dodal, že o pět minut později Jágr rozehrál ukázkovou spolupráci s neobsazeným spoluhráčem, který vstřelil druhý gól do odkryté branky.

"Ani Jágr nemůže věčně dělat zázraky"

V závěrečné třetině nemohl nepřijít nápor Kazaně, ale Avangard se držel - až do 15. vteřiny před koncem. Rozuzlení zápasu bylo podle Kommersantu fenomenální.

Sport-Express označuje duel za infarktový; pravé rozuzlení však podle něj nepřišlo v prodloužení, ale byl jím už vyrovnávací gól Kazaně krátce před koncem třetí třetiny.

"Jízda Omsku skončila, jako když kolo najede na hřebík uprostřed silnice... Zahrávat si celou dobu s osudem není možné, ani Jágr nemůže věčně dělat zázraky," míní komentátor.

"Nechce se ani myslet na to, že jsme včera viděli poslední zápas tohoto Čecha v Rusku"

Připomíná, že výkon sedmatřicetiletého českého útočníka v Kazani pozorně sledovali představitelé Edmontonu. Spekuluje se, že by se Jágr mohl vrátit do NHL, představitelé Omsku ovšem trvají na tom, že v sibiřském klubu dodrží smlouvu do roku 2010.

"Ale nechce se ani myslet na to, že jsme včera viděli poslední zápas tohoto Čecha v Rusku. Pro úspěch udělal vše, co mohl.

Vstřelil gól a na další rozhodujícím způsobem přihrál. V druhém zápase čtvrtfinále vstřelil vítěznou branku. Jeho gól se stal přelomem v zápase s Ufou. Ale každá pohádka jednou končí..."

"Ak Bars vyrval vítězství Avangardu"

"Ak Bars vyrval vítězství Avangardu," napsaly Vremja novostěj o perném postupu kazaňského týmu, který se jen pár vteřin před koncem normální hrací doby zachránil před vyřazením.

Dlouho se přitom zdálo, že se schyluje k dalšímu vítězství Kazaně, než se v 26. minutě stalo "cosi strašného".

"Téměř jediný vážný útok hostů vedl k vyrovnání skóre. Jaromír Jágr, kritizovaný celou sezonu, naplnil svou chvíli." Štěstí se však nakonec přece usmálo na Kazaň.