Vyrovnávající gól Slavie ze 78. minuty byl však sporný, protože jej docílila poté, co Černý evidentně nasimuloval pád, k čemuž se po zápase v rozhovoru ČT přiznal. Následující přímý kop těsně za hranicí pokutového území pak proměnil Jarolím.

Kouč Karel Jarolím poslal do hry hned šest nových hráčů, kteří přišli v letní přestávce. Jeho důvěru dostali Čelůstka, Ragued, Vlček, Hloušek, Naumov a Vomáčka, naopak ani na lavičku neusedli Belaid a Krajčík.

V brance hostí při zranění Millera nastoupil Vorel, který do středočeského celku zamířil právě ze Slavie, po delší době oblékli mladoboleslavský dres také Kulič s Rajnochem.

Úvodní gól vstřelil v 68. minutě Mendy, který ve vdušném souboji využil zaváhání brankáře Vaniaka a hlavičkou jej snadno překonal.

V nastavení pak mohl strhnout vedení na stranu Boleslavi Chramosta, který využil nedorozumění obránců Slavie s Vaniakem, lobem zpoza velkého vápna však trefil břevno prázdné brány.

Baník po strhujícím závěru vyhrál nad Příbramí

Fotbalisté Ostravy vstoupili do nové sezony úspěšně. Tři body jim po výhře 2:1 nad Příbramí zajistil šťastným gólem v 90. minutě kapitán Martin Lukeš.

Hosté přitom těsně předtím v přesilovce po vyloučení Krauta srovnali zásluhou Brazilce Cafú, ale bod neudrželi. I Příbram pak po druhé žluté kartě Šmejkala dohrávala o desíti.

Premiéru Ostravě znepříjemnil snaživý soupeř i obtížný terén. Ostravou se necelou hodinu před utkáním přehnala průtrž mračen a hlavně jednu polovinu hrací plochy, na níž Baník do přestávky útočil, utopila v kalužích vody.

Domácím pomohlo, že po obrátce hráli na kvalitnější polovině trávníku. V 56. minutě dostal Zeher od Lukeše kolmou přihrávku mezi obránce a pravačkou obstřelil gólmana.

V 69. minutě Lukeš zopakoval chytrý pas na Krauta, Krbeček se ale podruhé ze stejné parkety obstřelit nenechal. Střídající talent Kraut toho stihl za necelou půlhodinu hodně.

Kromě neproměněné šance ještě dva fauly na žlutou kartu, a tak Ostrava závěrečnou čtvrthodinu bránila náskok proti přesile.

Žolíkem příbramského kouče Marka byl čerstvý Brazilec Cafú, který minutu před koncem poslal hlavou míč zblízka do sítě. V infarktové koncovce však domácím tři body vrátil i kus štěstí.

Lukeš v první minutě nastavení z velké dálky z přímého volného kopu spíše centroval, ale míč propadl až před branku a přeskočil překvapeného Krbečka. Nový ostravský lodivod Miroslav Koubek tak slavil vítězný debut.

Liberci generálka na Vadúz nevyšla, s Kladnem zachraňoval remízu

Fotbalistům Liberce generálka na čtvrteční utkání třetího předkola Evropské ligy proti Vadúzu nevyšla. Slovan v úvodním kole nové prvoligové sezony nedokázal proti Kladnu potvrdit roli velkého favorita a se Středočechy jen remizoval 1:1.

Slovanu v koncovce viditelně chyběly gólové schopnosti kanonýra Andreje Keriče, který kvůli karetnímu trestu ze závěru minulé sezony sledoval duel jen z hlediště.

Osm minut po pauze nečekaně pohnuli s ukazatelem skóre Kladenští. Po ojedinělém útoku se postavil k přímému kopu z dvaceti metrů kapitán Szabo a krásnou ranou do horního rohu nedal Zlámalovi šanci.

V 62. minutě si na Dočkalův přímý kop naběhl Gecov a nekompromisní střelou pod břevno překonal hostujícího gólmana.

Liberec pokračoval v tlaku, vyjma několika nebezpečných centrů však nic nevymyslel. Kladno tak mohlo slavit nečekaný bod.

Dva Švancarovy góly Slovácko před prohrou nezachránily

Fotbalisté Slovácka doplatili při návratu do první ligy na chyby v defenzívě v úvodním poločase a prohráli doma s Viktorií Plzeň 2:3. Slovácko nezachránily ani dva góly Švancary. Hosté si odvezli tři body po střelách Střihavky, Petržely a Rýdla.

Už ve 4. minutě využil nedůslednost plzeňské obrany Švancara a technickou střelou z hranice trestného území překonal brankáře Ticháčka.

V 11. minutě pro změnu domácí zadáci nedokázali ani na dva pokusy odkopnout míč, který se dostal ke Střihavkovi. Proti jeho přesné ráně ze dvaceti metrů neměl Filipko šanci.

Ve 31. minutě po Kolářově akci si pohrál s domácími zadáky Petržela a střelou k tyči přidal druhý gól. O čtyři minuty později Rýdel zužitkoval další špatný odkop přesnou střelou do horního růžku.

V 54. minutě odkopl plzeňský obránce Hájovský míč pouze na Clebera. Ten se pokusil zakončit sólový útok kličkou, při níž jej ale vybíhající brankář Ticháček srazil na zem. Z nařízeného pokutového kopu přidal Švancara svou druhou branku.

I když mělo Slovácko až do samého závěru převahu, Plzeň už těsné vítězství ubránila.

1. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Ml. Boleslav 1:1 (0:0)

Branky: 79. M. Jarolím - 68. Mendy. Rozhodčí: Adam - Kordula, Dobrovolný. ŽK: Janda, Ragued - Djalovič, Procházka, Kúdela, Rajnoch. Diváci: 13.456.

Slavia: Vaniak - Čelůstka, Vomáčka, Suchý, Hloušek - Janda (73. M. Jarolím), Volešák (73. M. Černý), Ragued, J. Černý - Vlček, Naumov (79. Šenkeřík). Trenér: K. Jarolím

Ml. Boleslav: Vorel - Kúdela, Rajnoch, Rolko, Djalovič - Kysela (82. Sylvestre), Procházka, Mendy (88. Janíček), Táborský - Kulič (84. Lemessa), Chramosta. Trenér. Uhrin.

Baník Ostrava - 1. FK Příbram 2:1 (0:0)

Branky: 56. Zeher, 90.+1 Lukeš - 89. Cafú. Rozhodčí: Kocián - Wilczek, Marek. ŽK: Kraut, Marek, Varadi, Zeher - Šmejkal, Cafú, Fantiš, Klesa. ČK: 75. Kraut - 90.+2 Šmejkal. Diváci: 6166.

Ostrava: Buček - Zawada, Bolf, Neves, Tomašák - Marek - Varadi, Lukeš, Lička, Mičola (46. Kraut) - Zeher (90. Metelka). Trenér: Koubek.

Příbram: Krbeček - Šmejkal, Müller, Štochl, Pleško - Klesa, Tarczal (64. Cafú), Rodrigues (46. Dort), Borek, Fantiš (74. Pilík) - Huňa. Trenér: Marko.

Slovan Liberec - SK Kladno 1:1 (0:0)

Branky: 62. Gecov - 53. Szabo. Rozhodčí: Kocourek - Košec, Tauber. ŽK: Vácha, Čorič - Moravec, Szabo, Pavlík, Strnad, Procházka. Diváci: 4026.

Liberec: Zlámal - Gebre Selassie, Holeňák, Dejmek, Janů - Vácha (84. Bosančič), Frejlach (60. Čorič), Gecov, Dočkal - Diviš, Nezmar (75. Smetana). Trenér: Škorpil.

Kladno: Pavlík - Mráz, Beneš, Procházka, Hajník - Holub, Strnad, Szabo (90. Hlava), Moravec (88. Šilhan) - Tatanašvili, Klinka (71. Zoubele). Trenér: Hřídel.

1. FC Slovácko - FC Viktoria Plzeň 2:3 (1:3)

Branky: 4. a 56. z pen. Švancara - 11. Střihavka, 31. Petržela, 35. Rýdel. Rozhodčí: Příhoda - Filípek, Pelikán. ŽK: Valenta, Urbánek, Abrahám - Hájovský, Limberský, Ticháček, Rýdel, Jiráček. Diváci: 6250.

Slovácko: Filipko - Randa (81. Struhár), Formánek, Šimáček, Urbánek - Racko (46. Fujerík), Abrahám, Valenta (69. Perútka), Cleber - Chmelíček, Švancara. Trenér: Mazura.

Plzeň: Ticháček - Limberský, Hájovský, Rada, Lecjaks - Petržela (80. Rajtoral), Rýdel, Horváth, Kolář (60. Krbeček), Jiráček (87. Navrátil) - Střihavka. Trenér: Vrba.