Tři dny po pohárové výhře 2:0 v Reykjavíku si fotbalisté Sigmy Olomouc zopakovali stejný výsledek v Praze na Strahově. V ligové premiéře porazili Bohemians Praha brankami Rossiho a Janotky. Nový trenér Robert Žák tak začal své působení v klubu porážkou.

Bohemians na tento zápas nechali volný vstup, ale návštěva po hranicí dvou tisíc diváků byla i tak jasně nejslabší z celého kola a naznačila, že na Strahově se tribuny sotva zaplní.

Zatímco v minulém ročníku táhl brankář Belaň svůj tým k záchraně, dnes se obrovskou chybou podepsal pod prohru. Již v deváté minutě Rossi vypálil z dobrých třiceti metrů, před Belaněm ale míč lehce poskočil a proletěl mu mezi nohama do sítě.

Po přestávce domácí přidali na aktivitě. Hosté ale pozorně bránili a čekali na šanci v podobě rychlého brejku. Toho se dočkali v 66. minutě: Janotka dostal míč za obranu, udělal kličku i Belaňovi a i z velkého úhlu poslal míč přesně do branky.

Budějovice i Jablonec skórovaly stejným způsobem

Fotbalisté Jablonce hned v úvodním zápase nového prvoligového ročníku v Českých Budějovicích zastavili sérii čtyř venkovních porážek po sobě ze závěru minulé sezony.

Na jihu Čech sice už ve druhé minutě po Meszárošově hlavičce prohrávali, ale hned za deset minut srovnal na konečných 1:1 Huber. Dynamo doma neprohrálo už 14 duelů.

Lepší vstup do nového ročníku si Jihočeši nemohli přát. Šíma ve druhé minutě rychle rozehrál úvodní roh a nově složená jablonecká stoperská dvojice jen překvapeně sledovala nabíhajícího Meszároše.

Ten přesnou hlavičkou vstřelil svůj první gól v české lize. Míči pomohl v cestě do sítě ještě odraz od zadní tyče.

Slabší chvilku si o deset minut později vybrala i nesehraná domácí obrana, ve které chyběli zkušení Hunal s kapitánem Horejšem.

Kovařík pěkně nacentroval z rohového kopu a hlavičkující Huber na přední tyči v podobné situaci jako předtím na opačné straně srovnal skóre.

1. fotbalová liga - 1. kolo:

Bohemians Praha - Sigma Olomouc 0:2 (0:1)

Branky: 9. Rossi, 66. Janotka. Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Večeřa. ŽK: Obermajer, Macháček - Šultes, Hořava. Diváci: 1820.

Bohemians: Belaň - Macháček, Horáček (79. Demeter), Obermajer, Mach - Dittrich, Zoubek, Turtenwald, Dobeš (87. Adjei), Podaný (69. Očovan)- Kincl. Trenér: Žák.

Olomouc: Drobisz - Rossi, Dreksa, Škerle, Onofrej - Janotka, Bajer, Hořava, Otepka, Hubník (87. Petr) - Šultes (62. Caihame, 89. Heidenreich). Trenér: Psotka.

Dynamo České Budějovice - FK Baumit Jablonec 1:1 (1:1)

Branky: 2. Meszároš - 12. Huber. Rozhodčí: Drábek - Hojsík, Jiřík. ŽK: Leština, Šíma, Dolejš - Krejčí, Kovařík. Diváci: 3279.

Č. Budějovice: Kučera - Riegel, Jarabica, Žižka, Leština - Hudson (73. Mezlík), Benát (78. Dolejš), Homoláč, Šíma - Meszároš, Sedláček (89. Ondrášek). Trenér: Tobiáš.

Jablonec: Špit - Zábojník, Huber, Drsek, Krejčí - Haurdič (88. Michálek), Loučka (64. Valenta), Pavlík, Kovařík - Lafata (79. Vukovič), Vošahlík. Trenér: Komňacký.