Fotbalisté Bohemians 1905 se při návratu do první ligy vítězství nedočkali a v úvodním kole nové sezony remizovali s Brnem 0:0. Nejblíže gólu byl po půlhodině hry Rychlík, který trefil z přímého kopu břevno.

Bohemians se vrátili do ligy po roční pauze a jejich obnovená premiéra v soutěži přilákala do Dolíčku přes sedm tisíc fanoušků, kteří vytvořili tradičně skvělou kulisu.

Domácí hráči ale jako by v úvodu zápasili s lehkou nervozitou a převahu zpočátku získali Brňané. K větším šancím se však přes spolehlivou vršovickou obranu nedostali.

Po půlhodině hry se naopal málem radovali domácí. Rychlíkův přímý kop z pravé strany zastavilo až břevno za překvapeným Burešem.

V 68. minutě se poprvé výrazněji připomněli hosté, kapitán Polách ovšem zakončil nad. Z protiakce se podobně vedlo hlavičkujícímu Niklovi.

V 78. minutě vystrašil "klokany" jejich brankář Sňozík, jemuž vypadla z rukavic Dvorníkova hlavička po Kalivodově centru. Na opačné straně vzápětí chyboval i hostující Bureš, ale po Kaufmanově pokusu se nakonec kopal jen roh.

Víc už ani jeden z týmů nevymyslel.

1. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians 1905 - 1. FC Brno 0:0

Rozhodčí: Jílek - Ubias, Lhoták. ŽK: Rychlík, Dian (oba Bohemians 1905). Diváci: 7352.

Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Nikl, Rychlík - Bartek, Dian, Adam, Štohanzl - Zelenka (90. Nešpor), Hartig (76. Kaufman). Trenér: Hoftych.

Brno: Bureš - Križko, Dvorník, Jílek, Dřížďal - Michna (57. Šural), Mareček, Polách (74. Kalivoda), Lira (84. Dalmo) - Došek, Rabušic. Trenér: Beránek.