V duelu 2. kola první ligy prohráli v Brně 0:2 a ve třech zápasech tak dosud vstřelili jediný gól. Brnu k výhře stačilo úvodních dvanáct minut. První branku Brna vstřelil Rabušic a druhý gól přidal Došek.

I když měla Slavia po většinu zápasu územní převahu, byla kombinačně i střelecky zcela neškodná. Její výkon potvrdil momentální herní krizi mistrovského týmu, který stále čeká na první ligové vítězství.

Fotbalistům Liberce vůbec nevyšla generálka na čtvrteční odvetu předkola Evropské ligy proti Vaduzu. Severočeši utrpěli debakl na půdě Mladé Boleslavi 1:4.

Domácí vedli v prvním poločase už o čtyři branky díky dvěma trefám Pecky a jedné Kuliče s Procházkou. Nezmarovo snížení už Liberci pomoci nemohlo a pro Slovan je vysoká porážka před duelem s Vaduzem, kde před třemi dny vyhráli 1:0, varováním.

Olomouc i Ostrava jít do čela tabulky odmítly

Souboj fotbalistů Olomouce a Ostravy skončil bezgólovou remízou. Blíž k výhře měli domácí, kteří hráli po Nevesově vyloučení 50 minut v přesile, ale největší šanci nasměroval Ordoš do břevna.

I Olomouc dohrávala závěrečnou čtvrthodinu o deseti bez vyloučeného Hubníka. Rizikový zápas narušil po hodině hry incident ostravských příznivců, který však v rohu vedle hlavní tribuny rychle ukončila policie.

Fotbalisté Českých Budějovic vyhráli na hřišti Bohemians Praha 2:0. O jejich výhře rozhodl gól útočníka Meszároše z prvního poločasu a i když se domácí tlačili za vyrovnáním, v 90. minutě je dorazila branka střídajícího Ondráška.

Druhý poločas začal se zhruba desetiminutovým zpožděním kvůli obavám z bouřky, která tou dobou řádila nad Prahou.

Fotbalisté Příbrami zvítězili v utkání druhého ligového kola v Kladně 2:0 a získali důležité tři body v duelu týmů pasovaných do role aspirantů na boj o udržení.

Hosté vyhráli díky dvěma brankám z předposlední minuty obou poločasů. Do vedení je poslal kapitán Huňa, pojistku přidal Cafú. Zápasu hrozilo kvůli silné bouři předčasné ukončení, nakonec se protáhl asi o půl hodiny.

2. kolo první fotbalové ligy:

1. FC Brno - SK Slavia Praha 2:0 (2:0)

Branky: 7. Rabušic, 12. Došek. Rozhodčí: Franěk - Hojsík, Jiřík. ŽK: Vomáčka, Belaid (oba Slavia). Diváci: 6024.

Brno: Bureš - Križko, Dvorník, Jílek, Dřížďal - Michna (62. Dostálek), Mareček, Polách, Lira (79. Léo) - Došek, Rabušic (70. Dalmo). Trenér: Beránek.

Slavia: Hanuš - Krajčík, Čelůstka, Vomáčka, Hloušek - M. Černý (51. Janda), Suchý, Vasiljevič, J. Černý (65. Belaid) - Vlček (76. Tafat), Naumov. Trenér: K. Jarolím.

FK Mladá Boleslav - FC Slovan Liberec 4:1 (4:1)

Branky: 19. a 20. Pecka, 36. Kulič, 40. Procházka - 43. Nezmar. Rozhodčí: Drábek - Chytil, Vysloužil. ŽK: Djalovič, Sylvestre - Dočkal, Nezmar, Dejmek. Diváci: 4820.

Boleslav: Vorel - Kúdela, Rajnoch, Rolko, Djalovič - Mendy, Sylvestre (82. Opiela), Procházka, Táborský - Pecka (62. Lemessa), Kulič (90. Chramosta). Trenér: Uhrin ml.

Liberec: Zlámal - Kelič (46. Gebre Selassie), Holeňák, Dejmek, Janů - Vácha (46. Dočkal), Frejlach, Gecov, Liška - Nezmar, Kerič (70. Blažek). Trenér: Škorpil.

Sigma Olomouc - Baník Ostrava 0:0

Rozhodčí: Příhoda - Kubáň, Drastík. ŽK: Hubník, Dreksa - Neves, Zeher, Bolf. ČK: 76. Hubník - 25. Neves. Diváci: 8026.

Olomouc: Drobisz - Rossi, Dreksa, Škerle, Onofrej - Kaščák (69. Bajer), Otepka (80. Petr) - Caihame (55. Janotka), Hořava, Hubník - Ordoš. Trenér: Psotka.

Ostrava: Buček - Zawada, Bolf, Neves, Tomašák (84. Tchuř) - Marek - Varadi, Lukeš, Lička, Zeher (80. Greguš) - Přecechtěl (18. Strnad). Trenér: Koubek.

Bohemians Praha - SK Dynamo České Budějovice 0:2 (0:1)

Branky: 32. Meszároš, 90. Ondrášek. Rozhodčí: Damková - Pospíšil, Moláček. ŽK: Sedláček. Diváci: 1324.

Bohemians: Pižanowski - Macháček, Obermajer, Lencevič, Mach - Dittrich, Dobeš (64. Andronic), Demeter, Podaný (60. Wakui), Kwame (46. Očovan) - Kincl. Trenér: Žák.

Č. Budějovice: Kučera - Riegel, Žižka, Hunal, Leština - Hudson (74. Dolejš), Homoláč, Mezlík, Šíma (46. Jasanský) - Meszároš, Sedláček (88. Ondrášek). Trenér: Tobiáš.

SK Kladno - 1. FK Příbram 0:2 (0:1)

Branky: 44. Huňa, 89. Cafú. Rozhodčí: Jílek - Slavík, Tacina. ŽK: Strnad - Rodrigues. Diváci: 2645.

Kladno: Pavlík - Mráz, Beneš, Procházka, Hajník (71. Moravec) - Zoubele, Szabo, Strnad, Holub - Tatanašvili (76. Zachariáš), Klinka (64. Šilhan). Trenér: Hřídel.

Příbram: Krbeček - Plašil, Müller, J. Štochl, Nohýnek - Klesa, Borek (27. Tarczal), Dort (66. Cafú), Fantiš (71. Pilík) - Rodrigues - Huňa. Trenér: Marko.