Tentokrát Slovácko nestačilo na Jablonec, když remízu odmítl v závěrečných minutách Švancara. Ten snadno obešel brankáře Špita, ale slabou střelou nechal vyniknout vracejícímu se Pavlíkovi, který vykopl míč z brankové čáry.

V nejpohlednějším utkání nové prvoligové sezony nováček na severu Čech brzy vedl a v druhé půli dokázal srovnat na 2:2.

Čtvrthodinu před koncem však inkasoval rozhodující gól po hlavičce Pavla Drska. Domácí stoper se podílel na všech brankách svého týmu.

V Jablonci se diváci od začátku nenudili. Oba týmy rychle zapomněly na obranu a předváděly mimořádně atraktivní fotbal s mnoha pohlednými momenty.

Jablonec dokázal vždy včas zareagovat

Hosté svoji aktivitu brzy vyjádřili i brankově. V sedmé minutě sice ještě pálil Chmelíček vedle, ale o tři minuty později narazil Švancarovi, který se sám před Špitem neukvapil, krásně ho přehodil a doklepl balon do prázdné branky.

Odpověď překazil Haurdičovi pozorný Filipko, přesto domácí záhy srovnali. Drska přišlápl po čtvrthodině hry ve vápně hostující Valenta a nařízenou penaltu se štěstím proměnil Pavlík.

Po dvacetiminutovém jabloneckém náporu ke konci poločasu znovu zahrozilo Slovácko. Ve 40. minutě Randa přibližně z 25 metrů nádherně napálil odražený míč po rohovém kopu a jen skvělý Špitův zákrok uchránil Severočechy od druhé pohromy.

Z protiakce udeřili domácí: Lafata svým důrazem předstihl nedůrazně vyběhnutého Filipka, volný balon vrátil do ohně Drsek a Vošahlík doklepl do odkryté branky.

Slovácko mělo blízko k vyrovnání

Jablonecké vedoucí gól povzbudil. Baumit získal po změně stran převahu, kterou mohl korunovat třetí trefou nejprve Pavlík a v 55. minutě také Kovařík, jenž zakončil vzorovou kombinační akci jen do Filipka.

Jen co se hra přesunula na opačnou polovinu, bylo nečekaně vyrovnáno. Své fotbalové myšlení opět prokázal Švancara, který bekhendovým přistrčením vysunul Chmelíčka a Špit podruhé inkasoval.

Jablonec se okamžitě pokusil opět strhnout osud utkání na svoji stranu, ale Lafata hlavičkoval nepřesně. Nezvykle útočný ligový duel nakonec rozhodl čtvrt hodiny před koncem domácí Drsek, jenž hlavičkou zužitkoval pěkně rozehraný rohový kop.

Sympaticky hrající Slovácko však v sobě v závěru ještě vykřesalo poslední zbytky sil a dvakrát málem vyrovnalo. V 82. minutě se nejprve marně dožadoval penalty za stažení střídající Perůtka a vzápětí byl ještě blíže gólu Švancara.

Jeden z nejlepších hráčů utkání obešel brankáře Špita, ale Jablonci zachránil tři body obětavým skluzem Pavlík. Slovácko stejně jako doma s Plzní prohrálo znovu 2:3.

Švancara musí dát z takové šance stoprocentně gól

František Komňacký (Jablonec): "Fotbal dnes určitě snesl přísné měřítko, obě mužstva prokázala vůli hrát a vyhrát. Bylo to atraktivní utkání se spoustou střel, šancí a gólů.

Na druhou stranu tam byla spousta takových chyb, které nás trenéry nutí k zamyšlení. V obranné fázi mi chyběla větší součinnost.

Musím vyzdvihnout výkon Slovácka a Petra Švancary, který byl pro naši branku největším nebezpečím. O to víc mě těší, že jsme porazili soupeře, který byl kvalitní.

Bylo vidět, že Slovácko chtělo hrát dopředu, má na to hráče. V otevřené hře až do konce jsme i trochu se štěstím přetlačili utkání na svoji stranu."

Josef Mazura (Slovácko): "Padlo pět gólů, viděli jsme dobrý a pěkný zápas. Bod bychom si zasloužili, ale ve fotbale jde o to, kdo dá víc gólů. Chtěli jsme tu bodovat, ale nemáme nic a jedeme domů bez bodu.

Škoda, že svoji šanci v závěru neproměnil Švancara. To jsou rozhodující chvíle, které se musí řešit tak, že z toho dá stoprocentně gól."

2. kolo první fotbalové ligy:

FK Baumit Jablonec - 1. FC Slovácko 3:2 (2:1)

Branky: 15. Pavlík z pen., 41. Vošahlík, 75. Drsek - 10. Švancara, 55. Chmelíček. Rozhodčí: Paták - Novák, Gallo. ŽK: Švancara, Cleber. Diváci: 3380.

Jablonec: Špit - Zábojník, Huber, Drsek, Jablonský (90. Eliáš) - Haurdič, Pavlík, Loučka, Kovařík (63. Michálek) - Lafata, Vošahlík (75. Vukovič). Trenér: Komňacký.

Slovácko: Filipko - Randa, Formánek, Šimáček, Urbánek - Fujerik, V. Valenta (63. Perůtka), Abrahám, Cleber - Švancara, Chmelíček (73. Ondřejka). Trenér: Mazura.