Fotbalisté pražské Sparty vstřelili ve třetím kole nové prvoligové sezony svoji úvodní branku, ale v Příbrami jim to vyneslo jen bod za remízu 1:1.

Letenští vedli po Kadlecově gólu, za domácí srovnal stejně jako v jarním duelu střídající Cafú. Sparta si dokonce mohla po úterním vyřazení z Ligy mistrů připsat druhou prohru v tomto týdnu, ale domácí Pleško trefil jen břevno. Středočeši i tak slavili po minulé výhře na Kladně další úspěch.

Letenští udělali oproti duelu na půdě Panathinaikosu dvě změny. Zemana nahradil na levé straně zálohy Kalouda a poprvé v nové sezoně nastoupil od začátku mladičký útočník Kadlec. Hostům naopak stále scházel zraněný dirigent obranných řad Řepka a na lavičce také hlavní kouč Chovanec, který odletěl sledovat příštího sparťanského soupeře v Evropské lize Maribor.

Příbramská domácí premiéra přilákala na stadion U Litavky, který získal v letní pauze vyhřívaný trávník, výbornou návštěvu sedmi tisíc diváků. Středočechy jako by plné hlediště vyburcovalo k pokusu o nápor. Před Blažkem bylo v úvodu několikrát horko, v nejnadějnější pozici se zjevil v páté minutě Šmejkal, jenž mohl postupovat sám na branku, ale v rozhodující chvíli si špatně zpracoval balon.

Příbramská aktivita záhy opadla. V osmé minutě napřáhl z dálky hostující Berger a tečovaná střela jen těsně přeletěla břevno. Sparta si vytvořila znatelnou územní převahu, většinu času kontrolovala míč, ale do šancí se přes zataženou domácí obranu dlouho nedostávala. Až v 28. minutě nacentroval za příbramské beky Vacek, a kdyby Wilfried neumístil hlavičku přímo do středu branky, měl by Krbeček zřejmě velké problémy.

Čtyři minuty před pauzou už hosté vedli. Berger ve středu hřiště vybojoval míč, poslal jej kolmicí za příbramskou obranu a důrazný Kadlec stihl přehodit vybíhajícího Krbečka. Příbram mohla okamžitě srovnat, jenže Plašil ve stoprocentní šanci sám před Blažkem selhal.

I po příchodu z kabin byla Sparta nebezpečnější. Velkou šanci na zvýšení skóre měl v 58. minutě Kalouda, jehož gólovou střelu odvrátil za již překonaným Krbečkem zkušený stoper Müller. V 67. minutě hlavičkoval z ojedinělého útoku domácích nad Huňa, ale Pražané nebrali varování vážně.

O pár sekund později zaspali při Tarczalově přímém kopu, na který si naběhl volný Cafú a samostatný únik na Blažka zakončil chladnokrevným gólem. Brazilský útočník si připsal třetí trefu v sezoně a všechny dal jako střídající hráč.

Čtvrt hodiny před koncem bylo s otřesenou Spartou málem ještě hůř. Pleško napálil břevno a odražený balon poslal nůžkami nad Huňa. V nastavení pak domácího kapitána vychytal v úniku Blažek. Letenští mohli být rádi, že po dvou bezbrankových remízách znovu získali bod.

Z další domácí výhry se naopak mohou radovat fotbalisté Baníku Ostrava. Ti na Bazalech ve třetím kole porazili díky parádní trefě Roberta Zehera Plzeň 1:0.

1. FK Příbram - Sparta Praha 1:1 (0:1)

Branky: 68. Cafú - 41. Kadlec. Rozhodčí: Franěk - Zlámal, Košec. ŽK: J. Štochl - Wilfried, Kušnír, Jirouš. Diváci: 7156.

Příbram: Krbeček - Plašil, Müller, J. Štochl, Nohýnek (57. Cafú) - Klesa, Dort (46. Pleško), Tarczal, Šmejkal (71. Pilík) - Rodrigues - Huňa. Trenér: Marko.

Sparta: Blažek - Kušnír, Hoheneder, Hubník, Pamič - Vacek, Hušek (77. Střeštík), Berger, Kalouda - Kadlec (85. Prudnikov), Wilfried (71. Jirouš). Trenér: Hašek.

Baník Ostrava - Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)

Branka: 84. Zeher. Rozhodčí: Královec - Teuber, Koval. ŽK: Bolf, Neuwirth - Lecjaks, Rada. Diváci: 6465.

Ostrava: Buček - Zawada (89. Řezník), Neuwirth, Bolf, Tomašák - Marek - Varadi (78. Strnad), Lukeš, Lička, Mičola (90. I Hjong-sang)- Zeher. Trenér: Koubek.

Plzeň: Daněk - Limberský, Hájovský, Rada, Lecjaks - Petržela (71. Rajtoral), Horváth, Rýdel (87. Navrátil), Kolář, Jiráček (89. Mlika) - Střihavka. Trenér: Vrba.