Fotbalisté mistrovské Slavie Praha vyhráli na podzim první soutěžní utkání. V zápase 3. kola první ligy zdolali v Edenu Bohemians Praha 3:1, když střelecky se blýskl autor hattricku Zdeněk Šenkeřík. Hosté navíc dohrávali o deseti, když v závěru Turtenwald viděl červenou kartu za hrubý faul na Krajčíka.

"Vytvářeli jsme si solidní situace, někdy chybělo více klidu, přesto jsme vedli 2:0 a navíc nedali penaltu. V závěru prvního poločasu jsme ale byli chvíli pasivní a zahrávali si. Když v druhém poločase soupeř snížil, nebyli jsme úplně klidní. Naštěstí nás uklidnila třetí branka," hodnotil zápas kouč Slavie Karel Jarolím.

První vítězství si v novém ročníku připsali i fotbalisté Slovácka, kteří porazili 2:0 Olomouc. Do vedení se nováček soutěže dostal už ve třetí minutě, kdy z penalty otevřel skóre kdo jiný než Petr Švancara. Ještě do přestávky pak zvýšil Chmelíček.

Na první vstřelený gól stále čeká vršovická Bohemka. Ta tentokrát doma padla 0:1 s Jabloncem. Vedle něj se z vítězství radovalo i Brno, které stejným poměrem vyhrálo v Liberci, a Teplice, které doma porazili budějovické Dynamo 3:0.

3. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Bohemians Praha 3:1 (2:0)
Branky: 3., 27. a 73. Šenkeřík - 63. Očovan. Rozhodčí: Kocourek - Čecháček, Lakomý. ŽK: Vlček, Šenkeřík, Volešák, Krajčík, Naumov - Turtenwald, Lencevič, Dittrich. ČK: 86. Turtenwald. Diváci: 9485.

1. FC Slovácko - SK Sigma Olomouc 2:0 (2:0)
Branky: 7. Švancara z pen., 28. Chmelíček. Rozhodčí: Drábek - Kordula, Dobrovolný. ŽK: Kubáň, Fujerik, Abrahám, Švancara, Filipko - Onofrej, Janotka, Dreksa. Diváci: 7258.

FK Teplice - SK Dynamo České Budějovice 3:0 (2:0)
Branky: 4. Stožický, 22. Mahmutovič, 79. Vidlička. Rozhodčí: Příhoda - Večeřa, Pelikán. ŽK: Ljevakovič - Mezlík, Leština. Diváci: 3956.

Slovan Liberec - 1. FC Brno 0:1 (0:1)
Branka: 35. Rabušic. Rozhodčí: Adam - Moudrý, Urban. ŽK: Nezmar - Lira, Jílek. Diváci: 4872.

Bohemians 1905 - FK Baumit Jablonec 0:1 (0:1)
Branka: 40. Vošahlík. Rozhodčí: Matějek - Filípek, Handlíř. ŽK: Šisler, Hartig - Pavlík, Vošahlík. Diváci: 6914.