Fotbalisté Brna porazili v předehrávce čtvrtého kola první ligy Slovácko 1:0. Dostali se tak na první místo v tabulce a ani ve čtvrtém utkání neinkasovali.

Brňané ve stejné sestavě jako v předcházejících kolech začali s respektem a místo avizované útočné hry se zaměřili na defenzivu.

Také trenér Slovácka Josef Mazura po vítězném zápase s Olomoucí vsadil na osvědčený kádr, pouze zraněného Perůtku nahradil Kordula.

Slovácko zahrozilo ve 25. minutě, kdy nedosáhl u poloviny hřiště na míč hlavou stoper Jílek.

Švancara chytře uvolnil Chmelíčka, ale tomu se míč svezl z kopačky a z akce vzešla jen pomalá střela. Ta však brankáře Bureše překvapila a míč se otřel o vzdálenější tyč brněnské branky.

Trenér Beránek se pokusil středovou řadu rozhýbat už v prvním poločase výměnou staticky hrajícího Polácha za Dostálka.

Brno skórovalo z jediné vážné akce

Slovácko se po poločase dostalo do dvou šancí. Aktivní Švancara v 48. minutě chytře přiťukl míč Chmelíčkovi a jeho sólo zmařil až brankář Bureš. O pět minut později zahodil velkou šanci Švancara, který hlavičkoval před opuštěnou brankou vedle.

Po hodiny hry poprvé vážněji zahrozili Brňané a hned dali gól. Rabušic našel přesnou přihrávkou volného Doška, který tvrdou střelou pod břevno z deseti metrů překonal Filipka.

V závěrečných deseti minutách Slovácko vrhlo všechny síly do útoku, poslední dvě minuty byl na hrotu i brankář Filipko. Ale ani drtivý nápor hostů už k vyrovnání nevedl.

Fotbalisté Brna vedou ligu, když ze čtyř zápasů získali deset bodů a ani jednou neinkasovali. Z toho se po utkání radoval i trenér Brňanů Miroslav Beránek.

Beránek: Nebyli jsme lepší. Přežili jsme díky brankáři

"I když jsme se vydali ze všech sil, tak jsme nebyli lepším týmem. První poločas se nám nedařilo, chybovali jsme i po změně stran a přežili jsme díky výbornému brankáři Burešovi. Jsme produktivní, dali jsme gól a náskok udrželi."

Zdůvodnil i Polákovo brzké vystřídání. "Polách měl problémy se svalem. Ve středu hřiště nám kombinace nefungovala. Hosté nás přehrávali. Někdy se taková situace zkušenému hráči stane. Pro Tomáše nebyla příjemná, ale doufám, že ji pochopí."

Trenér Slovácka Josef Mazura si posteskl nad žalostnou koncovkou svých svěřenců.

"První půlku jsme Brno trochu přehrávali. Neproměnili jsme ale šanci, kdy míč skončil jen na tyčce. Druhá polovina zápasu byla z naší strany výborná. Chybělo nám však štěstí k proměnění šancí."

Litoval i další prohry svého týmu. "Vyvinuli tlak a podařilo se jim vstřelit branku tím, že důrazně dohráli do konce útočnou situaci. Mrzí mě, že nevezeme bod. Jinak byl ale zápas po všech stránkách výborný."

1. fotbalová liga - 4. kolo:

1. FC Brno - 1. FC Slovácko 1:0 (0:0)

Branka: 60. Došek. Rozhodčí: Damková - Lhoták, Štěrba. ŽK: Mareček, Bureš - Kubáň. Diváci: 7579.

Brno: Bureš - Križko, Dvorník, Jílek, Dřížďal - Michna (55. Léo), Mareček, Polách (35. Dostálek), Lira (87. Smutný) - Rabušic, Došek. Trenér: Beránek.

Slovácko: Filipko - Kubáň, Struhár, Formánek, Urbánek - Fujerik, V. Valenta, Kordula, Cleber (80. Gonda) - Chmelíček (58. Smetana), Švancara (72. Ondřejka). Trenér: Mazura.