Domácí poslal ve středočeském derby do vedení svým třetím gólem v sezoně Marek Kulič, pojistku přidal minutu před koncem Jan Rajnoch. Pár sekund předtím obdržel červenou kartu hostující Jakub Štochl.

Favorit odcházel do kabiny díky ukázkové útočné akci ze 37. minuty s náskokem. Táborský krásným obloučkem vysunul Kuliče, který se s míčem pohotově otočil a druhým dotykem jej poslal ke vzdálenější tyči. Domácí kanonýr dal gól ve třetím zápase po sobě.

Dvě minuty před koncem viděl za faul na unikajícího Chramostu červenou kartu Štochl a následný přímý kop zakroutil za Krbečkova záda Rajnoch. Domácí zvítězili nad Příbramí popáté z šesti posledních vzájemných duelů.

Liberec poprvé vyhrál, odnesla to Plzeň

Fotbalisté Slovanu Liberec konečně vyhráli, body si vezou ze západu Čech, kde ve 4. kole vyhráli na hřišti plzeňské Viktorie 3:2 a připsali si první výhru v novém ročníku.

Svěřenci kouče Škorpila ve Štruncových sadech předvedli vynikající střeleckou produktivitu. Ofenzivu táhla především dvojice balkánských hráčů - nahrávač Kerič a dvougólový střelec Čorič.

Domácí naopak prodloužili neúspěšnou šňůru proti Slovanu a na jeho skalp čekají již osm let. Viktorie sice většinu zápasu útočila, zradilo ji ale zakončení a hlavně nekoncentrované bránění prostorů po obou lajnách.

Domácí chtěli zlomit nepříznivou bilanci deseti utkání bez výhry s libereckým Slovanem, a tak kouč Vrba zařadil do základní sestavy i čerstvou akvizici z bulharského Levski Sofia Bystroně. Severočeši nastoupili do generálky na pohárový zápas v Bukurešti se třemi Chorvaty.

Ve 21. minutě rychlonohý Kerič předběhl stopera Radu a přesně našel nabíhajícího krajana Čoriče, který svou první trefou v Gambrinus lize otevřel skóre.

Po přestávce posílil ofenzivu Plzně druhý útočník Bakoš a domácí se záhy vrhli do dobývání libereckého obranného bloku.

Příležitosti ovšem nepřicházely a navíc hosté občas vyráželi do nebezpečných brejků. Po jednom z nich v 53. minutě se prohnal po pravé straně neúnavný Kerič a přihrávkou našel ve vápně Dočkala.

Pravý záložník Slovanu přihrál pod sebe na Čoriče nabíhajícího z druhé vlny, jehož povedenou střelu k levé tyči zastavila až síť.

Vyústění enormní snahy domácích přišlo až v 70. minutě, kdy nejprve po závaru nastřelil Ševinský pravou tyč a následně pohotově dorážel Bakoš na 1:2.

Myšlenky domácích na vyrovnání ovšem definitivně utnul střídající Blažek v 78. minutě, poté co si vyměnil balon s Keričem a přesnou ranou z hranice vápna k pravé tyči vrátil hostům dvoubrankové vedení.

Fotbalisté Viktorie přesto nadále útočili. V nastaveném čase odpískal sudí Jílek penaltu za sražení smutného oslavence Limberského a Horváth jejím proměněním už jen uzavřel gólový účet zápasu.

Bohemians 1905 poprvé vstřelili gól, Olomouc bere jen bod

První letošní ligová trefa fotbalistů Bohemians 1905 má cenu jednoho bodu. Klokani ho získali po remíze 1:1 v Olomouci.

O to se tečovanou střelou zasloužil Jan Štohanzl, který ukončil 296 minut dlouhé čekání vršovického klubu na první gól po návratu do nejvyšší soutěže.

Olomouci generálka na čtvrteční souboj s Evertonem v Evropské lize výsledkově nevyšla. Vítězství mohl na její stranu strhnout Janotka, ale v 56. minutě ho vychytal Sňozík.

I bez obou nejzkušenějších hráčů Otepky s Onofrejem, které kouč Zdeněk Psotka nechal sedět, byla Sigma v úvodu iniciativnější.

Dvacetiminutovku nejistých momentů v defenzivě Bohemians dovršil fatální hrubkou Nikl, který zpackanou zpětnou přihrávkou na gólmana doslova daroval vedoucí trefu Ordošovi, pro něhož nebyl problém zblízka prostřelit Sňozíka.

Nováček se tím nenechal zlomit. Přestože byl většinou pod tlakem, první povedenou akcí soupeři sebral vedení a dominanci.

Velký kus práce přitom v 26. minutě obstaral Hartig, který proti velké početní přesile olomouckých obránců udržel míč pro dobíhající spoluhráče.

Kaufman ho pak z pravého křídla nacentroval do pokutového území a nekrytý Štohanzl tečovanou střelou otevřel střelecký účet týmu v letošní sezoně.

Střížkovští Bohemians jsou stále bez bodu

Fotbalisté Bohemians Praha jsou stále bez bodu. V zápase 4. ligového kola podlehl střížkovský tým Teplicím 1:3, i když v utkání vedl díky brance Kincla.

Týž hráč ale zároveň nešťastnou tečí daroval Teplickým vítěznou branku, o dvě zbývající se postarali Mareš a Verbíř. Bohemians hráli od 33. minuty bez vyloučeného stopera Obermajera.

Střížkovský trenér Robert Žák zamíchal po třech nepovedených zápasech se základní sestavou takovým způsobem, že se v ní sešlo hned sedm třicátníků, navíc vesměs zarputilých bojovníků.

Ve 28. minutě si na kolmý pas z pravé strany zaběhl za obranu Kincl, prostřelil vybíhajícího brankáře Grigara a míči v cestě do branky už nezabránil ani skluz dobíhajícího Vidličky.

Hned po rozehrání pláchl po levé straně Stožický, jeho centr prošel přes chumel na bližší tyči až ke zcela volnému Marešovi, který zblízka hlavou zavěsil.

Hektické minuty ale ještě nekončily. Ve 33. minutě vystartoval za dlouhým míčem Vondrášek, po pár krocích ho chňapl za krk Obermajer a i když střížkovský stoper místo omluv nesmyslně předstíral zranění, druhé žluté kartě a vyloučení neunikl.

Rozdíl v počtu hráčů se naplno projevil po přestávce. Teplický tlak se přeměnil v branku v 68. minutě. Střídající Doležal zakroutil přímo na branku Bohemians ostrý centr, který zapadl do sítě a byl jako vlastní připsán Kinclovi.

Konečnou podobu skóre ale stanovil až těsně před koncem po sólu a třech kličkách do prázdné branky Verbíř.

1. fotbalová liga - 4. kolo:

FK Mladá Boleslav - 1. FK Příbram 2:0 (1:0)

Branky: 37. Kulič, 89. Rajnoch. Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Jiřík. ŽK: Rolko, Lemessa - Klesa, Tarczal, J. Štochl, Pilík. ČK: 88. J. Štochl. Diváci: 4285.

FC Viktoria Plzeň - FC Slovan Liberec 2:3 (0:1)

Branky: 70. Bakoš, 90.+3 Horváth z pen. - 21. a 53. Čorič, 78. Blažek. Rozhodčí: Jílek - Hojsík, Kovařík. ŽK: Petržela, Kolář, Bystroň - Holeňák, Dočkal, Gebre Selassie. Diváci: 4750. Sestavy:

Sigma Olomouc - Bohemians 1905 1:1 (1:1)

Branky: 18. Ordoš - 26. Štohanzl. Rozhodčí: Jech - Ubias, Slavík. ŽK: Ordoš - Hartig, Ibragimov. Diváci: 4880.

Bohemians Praha - FK Teplice 1:3 (1:1)

Branky: 28. Kincl - 29. Mareš, 68. vlastní Kincl, 89. Verbíř. Rozhodčí: Adam - Novák, Drastík. ŽK: Obermajer, Kincl - Vondrášek, Ljevakovič, Vachoušek. ČK: 33. Obermajer. Diváci: 757.