V domácí duelu s Bohemians 1905 prohráli 0:1, přestože měli po většinu utkání trvalou převahu a nastřelili také tyč. Ve čtvrté minutě nastaveného času vstřelil vítěznou a nevídanou branku hostující Štohanzl z poloviny hřiště.

"Klokani" dostávali v posledních týdnech co proto za své defenzivní výkony v předchozích zápasech, a tak jejich aktivita na půdě Středočechů překvapila. Hosté byli ve své ofenzivní snaze lepší než domácí, kteří zpočátku působili zakřiknutě.

Zato Vršovičtí dávali najevo, že by rádi vstřelili rychlý gól a favorita zaskočili. I proto si připsali první nadějné střelecké pokusy a v obou případech málem nachytali brankáře Vorla v nedbalkách.

Mladá Boleslav po pauze přidala na obrátkách, jenže stejně jako po celý zápas se těžce srovnávala s velkou agresivitou hostů, která několikrát přesáhla slušnou mez. Nevybíravé zákroky se množily a na straně zelenobílých přibývaly žluté karty.

Štohanzl skóroval po zaváhání brankáře Vorla

Největší šance přišla v 68. minutě po centru Táborského, na jehož konci byl dorážející Chramosta, jenže brankář Sňozík předvedl skvělý zákrok.

V 62. minutě měli hosté i velké štěstí, když se vřítil do koncovky Kulič a jeho střela šla od jedné tyče do druhé, ale gól z toho nebyl. Další obrovskou šanci zneškodnil Sňozík v 73. minutě při pokusu Chramosty.

Nakonec si museli vypít kalich hořkosti do dna, protože ve čtvrté minutě nastaveného času využil špatné domácí rozehrávky od brankáře Vorla záložník Štohanzl, který si všimnul opuštěné domácí branky a z poloviny hřiště vstřelil vítězný gól.

Vlastní gól Strnada připravil Kladno o bod z Plzně

Fotbalisté Plzně porazili Kladno 1:0. Když už se domácí smiřovali s bezbrankovou remízou, rozhodl o osudu utkání vlastním gólem minutu před koncem záložník Středočechů Strnad.

Vyrovnané utkání tak nakonec přineslo první letošní domácí výhru Viktorii. Naopak soupeř z Kladna stále čeká na první tříbodový zisk a krčí se na chvostu tabulky.

Domácí hrozili v úvodu pouze ze standardních situací. Kolář sice v 8. minutě předskočil Pavlíka, hlavičkoval ale vedle jeho branky.

Mnohem více starostí přivodil brankáři Středočechů ve 24. minutě Horváth, jehož rohový kop mířil do sítě a Pavlík ho na poslední chvíli vyrazil mimo.

Viktoria postupně zpřesnila kombinaci a získala územní převahu. Hosté přesto stále hrozili z brejků směrem dopředu a do úniku sprintujícího Klinku po půlhodině hry zastavil až včasným vyběhnutím Daněk.

Kladno opět pohřbil vlastní gól

Po přestávce začal zajímavý úsek utkání, kdy se akce přelévaly z jedné poloviny hřiště na druhou. Zaváhání plzeňské zálohy mohl potrestat v 50. minutě rychlý Klinka, po úniku ale trefil jen vybíhajícího Daňka.

Z protiútoku se prokličkoval až před Pavlíka Kolář, z úhlu ho však neprostřelil. Vzápětí propadl roh až na zadní tyč k Petrželovi, který zblízka opět ztroskotal na dobře postaveném gólmanovi.

V 77. minutě vytvořili plzeňští hráči po rohovém kopu velký závar, Pavlík ale vyrazil střelecký pokus Hájovského a Petrželovu ránu zblokovala obrana.

V 86. minutě dali na levé straně příliš prostoru střídajícímu Tatanašvilimu, jemuž ve skórování zabránil jen Daňkův rychlý skok pod nohy v rohu šestnáctky.

Tři minuty nato ale přišel pro hosty šok. Horváthův přímý kop totiž umístil hlavou přesně k levé tyči vlastní branky Strnad.

6. kolo první fotbalové ligy:

Mladá Boleslav - Bohemians 1905 0:1 (0:0)

Branka: 90.+4 Štohanzl. Rozhodčí: Kocourek - Hojsík, Jílek. ŽK: Kulič - Cseh, Ibragimov, Janek, Róth, Škoda, Jindřišek. Diváci: 4115.

Mladá Boleslav: Vorel - Kúdela, Rajnoch, Rolko, Djalovič - Mendy (80. Řezníček), Procházka, Sylvestre, Táborský (81. Kysela) - Chramosta, Kulič. Trenér: Uhrin.

Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Nikl, Cseh, Rychlík - Štohanzl, Pávek, Róth (66. Bartek), Janek - Ibragimov (71. Zelenka), Škoda (79. Lukáš). Trenér: Hoftych.